Britské zkušenosti pro plánování Prahy

Datum konání: 13.11.2014, 18:30

Středa, 12. Listopad 2014 - 9:55
| Napsal:

Dne 13. listopadu od 18.30 hodin se koná na Fakultě Architektury ČVUT v Praze druhá přednáška cyklu Best of British. O svých projektech a zkušenostech s městským plánováním v Londýně budou hovořit Graham Morrison a Peter Bishop. Cenná bude konfrontace zkušeností britských urbanistů s tématy, která řešíme aktuálně v Čechách, např. zahušťování zástavby v Praze.

Britské zkušenosti pro plánování Prahy - plakát

Britské zkušenosti pro plánování Prahy

„To nejlepší“ z britského urbanismu představí ve čtvrtek 13. listopadu 2014 druhá přednáška z cyklu Best of British.  O svých projektech a zkušenostech s městským plánováním v Londýně budou hovořit Graham Morrison a Peter Bishop. Přednáška se koná od 18.30 hodin na Fakultě Architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, v přednáškové síni Gočár.
Vystoupení Grahama Morrisona a Petera Bishopa bude věnované městskému plánování v kontextu Londýna. Praxe kanceláře Allies and Morrison se pohybuje od architektury a interiérového designu po urbanismus a územní plánování. Kancelář se podílela na masterplanu pro King’s Cross Central, projektu přestavby jednoho z největších brownfieldů v Evropě.
Peter Bishop je hlavním urbanistou Allies and Morrison, profesorem na Bartlett School of Architecture a 25 let se věnuje rozvoji Londýna. Od roku 2006 vedl Design for London, novou architektonickou „jednotku“, které její zřizovatel starosta Ken Livingston dal za cíl přemýšlet nad tím, co dělá Londýn jedinečným a v tomto duchu město rozvíjet. Design for London je považován za jedinečný experiment v oblasti územního plánování.
Od roku 2009 působil Peter Bishop v London Development Agency, kde mimo jiné připravil strategii pro přeměnu Východního Londýna v olympijské městečko a následně na rezidenční čtvrť Royal Docks, London’s green Enterprise District, projekt pro vybudování čtvrtí s nízkouhlíkovou ekonomikou na území Širšího Londýna nebo London Cable Car, kabinkovou lanovku přes Temži.  
Cenná bude konfrontace zkušeností britských urbanistů s tématy, která řešíme aktuálně v Čechách, např. zahušťování zástavby v Praze.
Fakulta architektury ČVUT, s podporou a pod záštitou Britské ambasády v Praze, nabízí studentům ČVUT, odborné a široké veřejnosti jedinečnou příležitost osobně se seznámit se současným stavem plánování měst ve Velké Británii. Vstup na přednášku je zdarma.

Kompletní program cyklu Best of British najdete na http://www.fa.cvut.cz/Cz/Fakulta/ZpravyZFA/BestOfBritish2014
<br