Chomutov vypsal architektonickou soutěž na úpravu areálu Kamencového jezera

Datum konání: 12.12.2017 (Celý den)

Pátek, 3. Listopad 2017 - 0:41
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Město Chomutov vypsalo před týdnem dvoukolovou architektonickou soutěž na revitalizaci Kamencového jezera, která má za úkol najít celkovou budoucí koncepce rozvoje a využití areálu, navrhnout citlivě úpravy veřejných ploch, možné dostavby a stanovení napojení areálu na okolí. Jedná se o společný úkol pro architekty a krajináře.

Naše jezero, architektonická soutěž, Foto: © Architekti City Upgrade s.r.o.
Fotoalbum: 

Vedení města považuje za nutné v blízké budoucnosti revitalizovat Kamencové jezero a jeho okolí. Než však dojde k samotné stavbě je potřeba mít “ten pravý” projekt a znát vizi využití celého areálu do budoucna. Jak najít ten pravý směr? Kdo jej určí? Hlubší zamyšlení vyhlašovatele-města nad záměrem revitalizace jej přimělo k uspořádání dvoufázové architektonické soutěže o výsledný návrh.

Požadavkem radnice je aby odborníci vtiskli celému území osobitý ráz, který bude pro Kamencové jezero charakteristický a bude mj. reflektovat jeho zajímavou a inspirativní historii. “Věřím, že i díky tomu se přívlastkem „perla Krušných hor“ bude jezero prezentovat oprávněně,” uvedl náměstek primátora David Dinda.

Veškeré podklady a informace o soutěži najdou budoucí účastníci na stránkách www.nasejezero.cz .

Soutěž je vyhlášena jako dvoufázová a termín pro odevzdání první fáze je 12. prosince 2017.