Den otevřených dveří na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni

Datum konání: 31.10.2014, 10:00 - 15:00

Pátek, 24. Říjen 2014 - 10:02
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Uchazeči o studium i příznivci umění budou mít poslední říjnový pátek opět možnost prohlédnout si ateliéry a unikátní budovu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara během Dne otevřených dveří.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

Vedle již tradičních ukázek studentských prací, prohlídek ateliérů a informačního bloku s důležitými informacemi k přijímacímu řízení a možnostem přípravy na talentové přijímací zkoušky čekají návštěvníky nově i ukázky velkoplošného tisku s komentářem a možností nechat si vytisknout vlastní donesený obrázek, případně se i nechat vyfotografovat a fotografii vytisknout na kapa desku. Uchazeči o studium budou mít výjimečnou možnost zkonzultovat s pedagogy FDU své domácí práce a poradit se nad výběrem vhodného oboru. Příchozím se budou věnovat i současní studenti fakulty, kteří představí své studentské projekty a aktivity. Představeny budou i aktivity spojené s projektem Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Program:

10 - 15 hod.

- prohlídky ateliérů a budovy FDU
- ukázky studentských prací a setkání s pedagogy i studenty v jednotlivých ateliérech
- možnost krátce konzultovat domácí práce
- prezentace studentských aktivit a projektů (galerie Vestředu, Mladý ateliér, KYČN, Skleník)

12 - 13 hod. - prezentační a informační blok:

- informace ke studiu na FDU
- informace k přijímacím zkouškám a možnostem přípravy na ně
- spolupráce na projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015
- kurzy pro veřejnost
- letní škola ArtCamp

10 - 12 hod. a 13 - 15 hod. - technologie velkoplošného tisku

Ukázka velkoplošného tisku na pevnou desku s komentářem o technologii tisku.

Návštěvníci si během prohlídky mohou nechat vytisknout vlastní obrazový materiál na plotteru OCE Arizona GT 250, a to na kapa desku o velikosti B2 (70x50 cm) nebo B3 (35x50cm). Každému zájemci bude vytisknut pouze 1 obrázek. Formát zdrojového obrázku může být tif, jpg nebo pdf s rozlišením min. 150 dpi. Celkový počet vytisknutých podkladů je však omezen kapacitou stroje a jeho obsluhy! V případě zájmu je možné se nechat vyfotografovat ve vedlejším fotoateliéru s možností následného tisku.