IV. Betlémská kulturní noc je tady

Datum konání: 24.09.2015, 12:00 - 23:45

Úterý, 22. Září 2015 - 9:13
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Zavítáte-li ve čtvrtek 24. září navečer do Galerie Jaroslava Fragnera a jejího blízkého okolí, určitě narazíte na jednu z akcí v rámci Betlémské kulturní noci. Jen na vás pak je, jakou si vyberete.

IV. Betlémská kulturní noc - foto © GJF

Již čtvrtý rok pořádá Galerie Jaroslava Fragnera s okolními institucemi, spolky a přáteli Betlémskou kulturní noc. Na devatenácti místech si budou moci návštěvníci 24. září od pozdních odpoledních hodin až do půlnoci vychutnat všechny druhy umění – připraveny jsou pro ně výstavy a vernisáže, komentované prohlídky, setkání s autory, přednášky cestovatelů i umělců, DJs, koncerty studentských i kultovních kapel, hudební improvizace, filmová i divadelní představení, ale také hudební a výtvarný happening v klášterním prostředí či křest knihy. Mezi letošní novinky patří „otevřený dvorek“ domu č. p. 8 se zajímavou nabídkou od módy až po kávu, dále například bazar knih, komentovaná prohlídka pivovaru a champagne bar s galerií. Náměstí opět zaplní dobročinný 40 metrů dlouhý Prostřený stůl KampaNuly, na niž věnuje své dobroty dvanáct okolních restaurací. Tradičně se bude konat večerní koncert v dvorním traktu Betlémské kaple a Galerie Jaroslava Fragnera: mužský šovinistickofeminní pop Ať se snaží ona a glamtronický swing Mydy Rabycad.

Pořadatelé: Galerie Jaroslava Fragnera & Blues Sklep, Divadlo Na zábradlí, Dominikánský klášter a kostel sv. Jiljí, Galerie Fotografic, Galerie U Betlémské kaple, Galerie U Prstenu, Champagneria, Kavárna a galerie Café Kampus, KampaNula, Knihkupectví KAVKA, Original Coffee, Kino Ponrepo, Literární kavárna Řetězová, Národní muzeum – Náprstkovo muzeum, Pivovar u Dobřenských, Standard Cafe, Ztichlá klika.