Konference: Obnova a využívání pivovarů

Datum konání: 14.11.2013 (Celý den) - 15.11.2013 (Celý den)

Pátek, 18. Říjen 2013 (Celý den)
| Napsal:

Šestý ročník konference se bude věnovat možnostem využití historických budov pivovarů. 

Konference PROPAMÁTKY 2013 -  obnova a využívání pivovarů

Vaření piva se u nás v 19. století proměnilo v průmyslový obor a od té doby bylo postaveno mnoho cenných a zajímavých pivovarů.
Zajímá Vás jejich současná obnova a možnosti využití? Zúčastněte se konference PROPAMÁTKY.
Šestý ročník mezioborového setkání je v roce 2013 zaměřen na historické budovy pivovarů. Institut pro památky a kulturu, o.p.s. pořádá ve spolupráci s Městem Žatec konferenci PROPAMÁTKY na téma obnovy a využívání historických pivovarů.

Název: Konference - Obnova a využívání pivovarů
Kde: CHRÁM CHMELE A PIVA V ŽATCI
Kdy: 14.–15. listopadu 2013

Setkání se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury 14. a 15. listopadu v Žatci a je určeno majitelům a správcům pivovarů, architektům, odborníkům památkové péče, zástupcům obcí, krajů i neziskových organizací, ale i širší veřejnosti, tedy všem, kterým je téma historických pivovarů blízké.
Kromě přednášek a diskusí je součástí konference také doprovodný program, který představí účastníkům žatecké památky spojené s historií pivovarnictví v České republice.

Včasná forma registrace platí do 31. října.
Program konference a možnost registrace je k dispozici na stránkách: http://konference.propamatky.cz.

Chrám chmele a piva byl dobudován v roce 2010 na Pražském předměstí v Žatci. Při jeho stavbě byly rekonstruovány objekty starých chátrajících skladů chmele doplněné o moderní přístavby včetně dominantního chmelového majáku. Komplex vznikl nedaleko objektů Chmelařského muzea jako nové turistické lákadlo připomínající slavnou minulost a současnost chmelařství a pivovarnictví u nás. Areál zahrnuje turistická lákadla v podobě vyhlídky z chmelového majáku, labyrint či chmelový orloj. Jeho součástí je i minipivovar U Orloje, který vaří pivo pouze pro vlastní restauraci. 

Chrám chmele a piva provozuje příspěvková organizace zřízená městem Žatec.

Klíčová slova: