November Talks

Datum konání: 06.11.2014, 17:00 - 21.11.2014, 11:00

Pátek, 31. Říjen 2014 - 10:55
| Napsal:

Každý rok v listopadu zve Nadace firmy Sto spolu s různými univerzitami studenty a zájemce o architekturu na cyklus přednášek, na kterých renomovaní architekti a zajímaví nováčci představují svoje osobní postoje k současné architektuře. Letos se do tohoto projektu "November Talks" zapojila i Fakulta architektury Slovenské Technické Univerzity v Bratislavě.

November Talks

Cyklus těchto přednášek se koná od roku 2006 a to pod záštitou Nadace Sto, která podporuje mimo jiné i praktické a akademické vzdělávání mladých lidí, rozšiřuje odborné kvalifikace učitelů a podporuje celoživotní vzdělávání.

Tento rok se bude cyklus přednášek předních světových architektů a nováčků na poli architektury v německém Stuttgartu - November Talks 2014 - konat již po osmé. Poprvé se však do tohoto projektu zapojila i Slovenská Technická Univerzita - Fakulta Architektúry v Bratislavě, která se stala i partnerem celé akce.

Přednášky budou probíhat v celkem pěti evropských městech, a to v německém Stattgartu, rakouském Grazu, italském Miláně, na pařížské École Nationale Supérieure d'Architecture, kde představili architekti poprvé své práce v roce 2013 a nově i na Slovenské Technické Univerzitě - Fakultě Architektúry v Bratislavě.

Součástí celého cyklu přednášek v Bratislavě budou známé osobnosti z oblasti architektury a urbanismu, jako například Will Alsop - světoznámý architekt a designér, Marco Casagrande - finský architekt, biourbanista a sociální teoretik, Massimiliano Fuksas - architekt narozený v Římě, který nyní působí v Hong Kongu, Paříži, Vídni, Frankfurtu a Šen-Čenu, dále se také představí NFO ateliér z Chorvatska v zastoupení Marunica a Ravnić.

MARUNICA, RAVNIC
06. listopadu
FAKULTA ARCHITEKTÚRY STU Aula 001//17:00

WILL ALSOP
13. listopadu
FAKULTA ARCHITEKTÚRY STU Aula 001//17:00

MARCO CASAGRANDE
20. listopadu
BERLINKA SNG //16:30

MASSIMILIANO FUKSAS
21. listopadu
BERLINKA SNG //11:00

Veškeré informace získáte na webových stránkách www.sto.cz.