Open Air Arena Betlémské náměstí

Datum konání: 06.09.2012 (Celý den)

Pondělí, 13. Srpen 2012 - 2:00
| Napsal:

architektura-divadlo-hudba-výtvarné umění

Fotoalbum: 

6. září od 16:00 bude probíhat Betlémská kulturní noc, během níž bude připraven program na mnoha místech Betlémského náměstí a v přilehlých ulicích. Návštěvníci si budou moci vychutnat několik vernisáží, komentované prohlídky, koncertů či divadelních performancí, v plánu je také zajímavý workshop a promítání němých filmů s živým hudebním doprovodem.

Ke Galerii Jaroslava Fragnera se připojili a program připravili: Blues sklep, Botas Concept Store, CP1 Café & Bistrot, Divadlo Na zábradlí, Futurista Universum, Galerie FotoGrafic, Galerie Jedné věci, Galerie U Betlémské kaple, Kino Ponrepo, Krásný ztráty, Literární kavárna Řetězová, Standard Cafe, U Kunštátů, Ztichlá klika a Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Program

8:30
V tuto dobu otevírá CP1 Cafe & Bistroit, kde hosté s plackou Betlémské kulturní noci (v prodeji v GJF) dostanou slevu 20%, dále na hosty čeká divadelní improvizace Blázniví číšníci. Její začátek však zůstává překvapením!

14:00
Od druhé hodiny otevře Antikvariát a Galerie Ztichlá klika jednodenní výstavu významného, avšak pozapomenutého malíře a grafika Michla Fingestena, výrazné postavy předválečného Berlína.

16:00
První vernisáží Betlémské kulturní noci se odehraje v Divadle Na zábradlí, kde bude zahájena výstava fotografií z Tibetu herečky Jany Hubinské Možno je niekedy menej viac zahajující divadelní sezónu s mottem „Nepřizpůsobiví“.

16:00
Ve čtyři hodiny rovněž odstartuje výstava a párty v sousední Galerii FotoGrafic. Fotografie Anny Kazanové doprovodí hudebně dánští skladatelé Anders Vestergaard a Kare Elers, k tomu po celou dobu bude hrát DJ Radia 1 Filip Týc.

16:30
V půl páté naváže vernisáží výstavy Křehkosti nová galerie U Kunštátů, kde budou v nedávno zrekonstruovaných románských prostorách představeny sochy Josefíny Duškové.

17:00
V pět hodin začne první ze dvou akcí Náprstkova muzea, návštěvníci si budou moci prohlédnout současnou výstavu s výkladem. Projekt Fetiš modernity připravila síť několika evropských etnografických muzeí.

17:30
Náprstkovo muzeum připravilo rovněž přednášku věnovanou svému zakladateli Vojtovi Náprstkovi, který před 150 lety navštívil světovou výstavu v Londýně a jím zakoupené exponáty se staly základem sbírky muzea.

18:00
Další vernisáž proběhne v kavárně Krásný ztráty. Výstavu velkoformátových fotografií Krajina duše zde představí Filip Habart.

18:00
Od šesti hodin bude před a v Literární kavárně Řetězová budou probíhat performance, pouliční divadlo a autorské čtení, celým večerem budou provádět mladí hudebníci Opera Viva.

18:30
V půl sedmé bude v Galerii U Betlémské kaple zahájena výstava Svět, v němž žijeme. Návštěvníci zde najdou díla nejvýznamnějších autorů Skupiny 42- Lhotáka, Grosse, Kotíka, Smetany, Zívra či Hudečka.

19:00
V sedm naváže vernisáží výstavy V zajetí skla protější designový obchod Futurista Universum, kde bude představen výběr z děl českých sklářů od druhé poloviny 20. století dodnes.

19:00-20:00, 20:00
Mezi sedmou a osmou hodinou proběhne casting mezi návštěvnicemi v Galerii jedné věci fotografkou Terezou z Davle. Od osmi pak začne fotografování a vznikne samotná výstava. Přijďte a staňte se mediem magie noci betlémské…

20:00, 22:00
Hudebně-divadelní noc bude probíhat ve Standard Cafe, kde bude pro návštěvníky připraven bohatý program hned pěti představení. V sedm, devět a jedenáct hodin bude skládat a zpívat Jakub Troják improvizované písně, v osm a deset hodin Jana Machalíková a Hana Malaníková uvedou představení inspirované povídkou Woody Allena Kdyby impresionisté byli dentisté. Navíc zde budou stejně jako v CP1 Cafe & Bistroit připraveni obsluhovat Blázniví číšníci.

19:30, 20:30, 22:00
Galerie Jaroslava Fragnera začne Betlémskou kulturní noc vernisáží výstavy brněnského architektonického ateliéru Kuba Pilař architekti a výstavy site-specific objektů studentů ateliéru Jiřího Příhody na AVU ve dvorním traktu galerie. V půl deváté zde začne koncert skupiny Čankišou, na který pak v deset hodin naváže dj Gadžo (radio 1 world beat) & Jo Harper.

20:00-22:00
Mezi osmou a desátou hodinou bude možno si v Botas Concept Store zakoupit se slevou botasky z nové kolekce a zkusit si navrhnout své vlastní s Janem Klossem a Jakubem Koroušem.

21:00
V jedenáct hodin začne koncert Hudební krajiny Karla Bárty & Jiřího Miloty v Blues sklepu, po kterém bude následovat jam session muzikantů hrajících v „Bluesu“pravidelně.

21:30-24:00
Film hledá živou hudbu. Zn.: Dobrou! Mezi půl desátou a dvanáctou se budou v Kině Ponrepo promítat němé filmy za improvizovaného hudebního doprovodu. Zájemci, ať už jednotlivci nebo skupiny, kteří si chtějí zkusit zahrát při filmu na libovolný nástroj, nechť píší na email david.havas [at] topzine.cz!
GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA
Betlémské náměstí 5a, Praha 1
t. 222 222 157, t./f. 222 221 746
e-mail: gjf [at] gjf.cz
http://www.gjf.cz
Facebook: Galerie Jaroslava Fragnera


Open Air Arena Betlémská kaple

pořadatel/ Galerie Jaroslava Fragnera
za podpory/ Magistrát Hlavního města Prahy, Nadace české architektury, České vysoké učení technické
partneři galerie/ AED, Archicad, Halla, Schüco
mediální partner/ Radio 1
grafický design/ Štěpán Malovec

více informací, tiskové materiály/
Klára Pučerová
Galerie Jaroslava Fragnera
klara [at] gjf.cz
M 602 404 920
T 222 221 746
www.gjf.cz

 

Barevný svět architektury.

Diskuse: