Poslední debata OTTA před letními prázdninami

Datum konání: 26.06.2014, 17:00

Pondělí, 23. Červen 2014 - 11:49
| Napsal:

Hlavní téma rozpravy bude Architektura a politika. Akce se zúčastní jak architekti, tak politici a bude ji moderovat bývalý předseda ČKA a garant platformy OTTA Petr Lešek.

Česká komora architektů – logo

Debaty se tentokrát kromě architektů a dalších odborníků zúčastní i zástupci politických stran a měst a obcí. Zaměříme se na to, jak politici vnímají téma architektury, tedy péči o kulturní prostředí, co jim v této oblasti chybí a jakou spolupráci by případně uvítali od architektů a České komory architektů.

Další diskutované okruhy budou: Jak vnímají politici architekturu? Je to kulturní nadstavba nebo synonymum pro veškeré kulturní prostředí, ve kterém žijeme? Mají politici o architekturu pečovat? Je nebo má být architektura politické téma? Co je to Politika architektury? Je architektura tématem podzimních komunálních voleb? Co politici očekávají od architektů a ČKA? Co je úkolem ČKA?

Účast potvrdil například Hynek Látal, předseda Kulturní komise města České Budějovice, místostarosta Vodňan Pavel Janšta či poslanec a architekt Jaroslav Klaška.

Termín: ČT 26. června 2014 od 17 hodin

Místo: ČKA, Josefská 34/9, Praha 1

Z důvodu omezených kapacit prosím hlaste svoji účast na e-mail iveta.konigsmarkova [at] cka.cc. Více o akci na webu a Facebooku ČKA.

Klíčová slova: