PQ 2015 / Glastonbury: Země a legenda

Datum konání: 28.05.2015 (Celý den) - 28.06.2015 (Celý den)

Středa, 22. Duben 2015 - 0:00
| Napsal:

Victoria and Albert Museum s radostí uvádí vůbec první imerzivní videoinstalaci o festivalu Glastonbury. Instalace představující dosud nepromítaný záznam natočený v Glastonbury v roce 2014 zkoumá étos největšího uměleckého festivalu na světě odehrávajícího se v zelených polích.

Festival v Glastonbury - ilustrační foto, zdroj: GJF
Fotoalbum: 
Festival v Glastonbury - ilustrační foto, zdroj: GJF
Festival v Glastonbury - ilustrační foto, zdroj: GJF

Festival spjatý s idylickým somersetským venkovem je utvářen jeho nezaměnitelnou topografií prostoupenou staletími mýtů a legend a sám se podílí na jeho dalším utváření. Glastonbury má kořeny v hippies kultuře 70. let 20. století, ale stále zůstává platformou pro mnoho lidí, kteří často z velké dálky přijíždějí na somersetský venkov, aby poznávali alternativní společenské příběhy a kmeny, propagovali zelenou politiku a užívali si pěti dní zábavy a hudby, bláta a šílenství. Festival se od doby svých skromných začátků v 70. letech výrazně rozrostl a v roce 2014 přilákal až 175 tisíc návštěvníků. Velikost tohoto setkání je velkou inspirací i výzvou zároveň. Festival přináší obrovské možnosti a vytváří ohromnou infrastrukturu. Instalace si klade za cíl zachytit tuto komplexitu prostřednictvím pohledu na ideály a scénografii sdíleného prostoru.

Rozkryjte síť Festivalu Glastonbury spletenou ze všech tří tematických živlů PQ 2015: Hudby Počasí a Politiky a navšivte Galerii Jaroslava Fragnera ve dnech 28.5. – 28.6.2015.

Realizační tým výstavy:

Kate Bailey, kutárorka a producentka
Emily Harris, režisérka záznamu a producentka
Helen Gush, koordinátorka projektu
Luke Halls, architekt a designér
Gareth Fry, zvuk
Tým filmového štábu na festivalu Glastonbury 2014: Candida Richardson, Nick Gordon Smith, Gabrielle Levine, Jonathan Bentovim, Leanne Dimant, Gareth Fry, Rod Anderson, Sara Hill
Barbora Adolfová, produkce

www.pq.cz