Pře(d)stav si Prahu! Vžijte se do role městských plánovačů a navrhněte město budoucnosti

Datum konání: 21.09.2018 (Celý den) - 31.12.2018 (Celý den)

Úterý, 25. Září 2018 - 0:10
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Centrum města se hroutí pod náporem turistů a obchodů s matrjoškami. Ceny bytů vyhánějí obyvatele mimo město a následné dopravní zácpy zvyšují znečištění. Univerzity přerušují kontakt s městem a uzavírají se do vlastní bubliny.  Takhle si Prahu nepředstavujete? Vžijte se do role městských plánovačů a od 21. září si postavte město budoucnosti na nové výstavě v CAMPu.

Pře(d)stav si Prahu! Zdroj: IPR Praha
Fotoalbum: 

Na nové výstavě v Centru architektury a městského plánování budou návštěvníci stavět město podobně jako v počítačové simulaci. 

Určíte kolik v Praze jezdí aut nebo tramvají, postavíte nové byty a budete sledovat, jak vaše rozhodnutí ovlivní rozvoj města. Potom můžete výsledky vlastních rozhodnutí porovnat s reálnými pražskými daty,” představuje výstavu Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Výstava se herním způsobem zaměří na téma strategického rozvoje města a představí klíčový dokument – Strategický plán hl. m. Prahy.

Strategický plán se dívá na město z velké výšky a herní prvky ho návštěvníkům pomohou uchopit. Hra a okamžitá zpětná vazba projekce jsou zásadní pro to, aby si návštěvník dokázal představit, jak město funguje,“ říká Tomáš Lapáček, ředitel Sekce strategií a politik na IPR Praha.

Hrací stoly, táhla a kostičky

Interaktivní expozice využívá moderních technologií i herních prvků a učí návštěvníky, jaké složité je plánovat a řídit město. Návštěvníci do projekce zasahují přímo přes hrací stoly a táhla. Pomocí nich se aktivita návštěvníka ihned projevuje v barevných animacích na 25 m široké promítací stěně. Na vizuálně výjimečné výstavě spolupracovalo prestižní grafické studio Oficina, které navrhlo animované simulace a herní systém využívající dálkové snímaní barev.

Výstava probíhá od 21. 9. 2018 do konce roku v Centru architektury a městského plánování, Praha 2, Vyšehradská 51 a je přístupná od ÚT do NE od 9.00 do 21.00 hodin.