UHLÍK ARCHITEKTI v Ukradené galerii

Datum konání: 01.05.2014, 21:00

Úterý, 29. Duben 2014 - 14:37
| Napsal:

Zveme Vás na 23. díl cyklu o mladé české architektuře, který probíhá v rámci pražské UKRADENÉ GALERIE. Pozvání tentokrát přijali UHLÍK ARCHITEKTI. Výstava spolu s přednáškou proběhne tento čtvrtek 1. 5. od 21 hod v UKRAmodulu na náplavce na Výtoni u Avoid Floating Gallery.

UKG - Uhlík architekti

UHLÍK ARCHITEKTI

"Chceme dělat lepší prostředí pro život. Cíl se zdá prostý: postavit jednoduchý, chytrý, perfektně fungující dům, s dobrým prostorem, za rozumné náklady, ve kterém se budou lidé dobře cítit. Dům dobře zasazený do okolního prostředí. Není však jednoduché toho dosáhnout. Dům se vlivem překotného vývoje technologií proměňuje, komplikuje. Už jen všechny části udržet pohromadě, v rovnováze je nesnadný úkol. Najít odpovídající formy pro nové potřeby, materiály a technologie a přitom udržet to podstatné z minulosti.

"Kultura je údržba". Hodnoty z minulosti je třeba chránit a stavět na nich. To je úkol nejzodpovědnější. Zabýváme se také detailem, ten ale musí být v rovnováze se stavbou. Považujeme za důležité zachovat si selský rozum a odstup. Dobře naslouchat klientovi nesmí být pouhá fráze, ale metoda práce, úhelný kámen navrhování."

Více informací o výstavách na UKG se dozvíte na našich stránkách.

Přijďte a nenechte si ujít netradiční architektonický zážitek!

Zdraví tým UKG