V cyklu Architektky se představí Tina Saaby

Datum konání: 03.12.2015, 19:30

Středa, 25. Listopad 2015 - 12:33
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Přijďte si poslechnout dánskou architektku města Kodaně, Tinu Saaby. Již tento čtvrtek ve Světozoru!

Architektky: Tina Saaby (DK) - foto © Kruh o. s.

Tina Saaby (DK)

Kodaň - Město pro lidi / Architektka Kodaně o rozvoji a udržitelnosti přívětivosti města

Kdy: čtvrtek 3. 12. / 19:30
Kde: Kino Světozor / Vodičkova 22, Praha 1

Vstupné 70 / 50 Kč.
Přednáška i diskuze budou v angličtině bez tlumočení.

Vizí Kodaně je stát se nejlepším místem pro život – metropolí pro lidi. Jednou z hlavních architektonických a urbanistických strategií rozvoje Kodaně je přívětivost pro život. Oficiální strategie městského života v Kodani upřednostňuje život ve městě před městským prostorem a městský prostor před budovami. V posledních deseti letech byl v Kodani kladen velký důraz na rozvoj městského života a na lidský rozměr, který je klíčový pro rozvoj a udržitelnost města. V přednášce se Tina Saaby zaměří na celoměstské strategie a vzorové příklady z Kodaně. Bude se diskutovat o tom, jak město ulehčuje proces rozvoje.

Tina Saaby je od roku 2010 architektkou města Kodaně. Inspiruje, podporuje a radí politikům a městské správě. Spoluvytváří architektonické direktivy a vize spojené s dokumentem The City of Copenhagen’s Architectural Policy.Tina Saaby absolvovala v roce 1997 na Dánské královské akademii výtvarných umění pro architekturu, design a restaurátorství. Mnoho let působila jako architektka částečně jako partner ve studiu Witraz Architects v Kodani a také byla místopředsedkyní Dánské asociace architektů. Nyní je hostující profesorkou na Sheffieldské univerzitě a externí zkoušející na univerzitách v Roskildu a Kodani a také na Dánské královské akademii výtvarných umění pro architekturu, design a restaurátorství. Na této akademii je také předsedkyní hlavní poradní komise.

Po přednášce bude následovat diskuze konaná ve spolupráci s IPR Praha a Dánským velvyslanectvím. Moderovat bude Osamu Okamura. Diskutovat budou Pavla Melková (IPR Praha), Vratislav Filler (sdružení Auto-mat) a další.

Nejen tuto akci, ale i mnoho dalších evropských kulturních akcí najdete v aplikaci #EUNIC app! Řekněte si o kulturu! Pro Android i iOS.