Bikrosovou dráhu v Bohnicích obohatila víceúčelová startovací rampa od Ondřeje Tučka

Středa, 21. Listopad 2018 - 12:42
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Rostoucí popularita bikrosu přiměla bohnický závodní areál vylepšit své stávající zázemí. Místní dráha dlouhou dobu nesplňovala standardy mezinárodní federace UCI, to se ale nyní změnilo díky projektu architekta Ondřeje Tučka, který zde navrhl novou víceúčelovou startovací rampu. Pod lehkou montovanou konstrukci s průsvitným polykarbonátovým pláštěm umístil Tuček veškeré zázemí pro sportovce - pro diváky pak na blízký val navrhl jednoduchou tribunu s výhledem na celé bikrosové závodiště.

Startovací BMX rampa v Bohnicích, Ondřej Tuček © Viktor Tuček
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ondřej Tuček
Spolupracovníci Jana Kusbachová
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Bohnice
Ulice, číslo Čimická
Datum projektu 2016
Datum realizace 2018
Zastavěná plocha 290.00m2

Bikros je olympijský závodní cyklistický sport, provozovaný na speciální dráze. Jeho popularita v současnosti roste. Bohnická dráha je jedna z nejstarších v Praze, donedávna však nesplňovala standardy mezinárodní federace UCI.

Nová startovací rampa s rozjezdovou výškou 5m je víceúčelovou stavbou – její šikmá střecha slouží jako startovní plocha závodů, pod ní se nachází zázemí sportovců – šatny, záchody, sklady, bufet a klubovna. Výškový průběh střechy determinuje využitelnost vnitřního prostoru.

Jedná se o lehkou montovanou ocelovou konstrukci, po třech stranách pláštěnou polykarbonátovými komůrkovými panely. Bude využívána pouze sezónně, takže není vytápěná. Cyklisti cestou nahoru na start využívají nástupní pororoštovou šikmou lávku.

Součástí stavby byla i tribuna pro diváky, využívající přilehlý val, vzniklý při stavbě sídliště, obslužná dlážděná cesta a systém areálového osvětlení.