Čínský hotel plný rybářské symboliky

Úterý, 17. Říjen 2017 - 1:44
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Charaktery míst se v Číně neuvěřitelně mění, z krajů bohatých na zeleň, řeky a lesy se stávají megapole plné lidí a aut. Nedaleko Hong Kongu tak vyrost hotel, který svými interiéry na staré časy aspoň odkazuje. Dříve byla tato část země mezi mořem a horami plná rybářů a síťařů. Architekt Joe Cheng se jimi nechal pro svůj návrh inspirovat.

Shenzhen Marriott Hotel Nanshan, CCD architects, Foto: © CCD
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér CCD/ Cheng Chung Design
Světadíl Asie
Země Čína

V symbolice neopomněl ani liči, plod stromu, jenž hojně obrůstal přilehlé hory. Hostům je tak nabízen zároveň komfort moderního ubytování a dotek místní kultury. Architekt se pokusil navodit pocit klidu a v kontrastu s ruchem velkoměsta vytvořil tichou oázu. Objevuje se tu symbolika stromů a květů, autor pracuje hodně se dřevem, které citlivě kombinuje s kovem a sklem.

Práce se světlem je v interiérech velice hezky rozpracovaná. Především pak lomem o subtilní vertikály a horizontály. Samozřejmostí jsou designová světla a dobré nasvícení.

Konferenční sál a banquet ve třetím a čtvrtém poschodí umožňují konání businessových akcí. Vkusně zařízená restaurační zařízení s výhledem na město a okolní hory se nachází ve 43. a 44. podlaží, nad nimi luxusní pokoje a prezidentské apartmá. V nejvyšším, 62. podlaží je hotel Marriot vybaven bazénem a posilovnou.