Dekadentní industriál

Úterý, 6. Prosinec 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Už samotný název studia Formafatal, které tvoří parta architektů, designérů a scénografů, může něco napovědět o jejich tvorbě. Příklad za všechny je realizace obchodu a showroomu pro španělskou značku prodávající delikatesy v Praze – Dejvicích. Autorka interiéru pracovala s materiály a barvami takovým způsobem, který působí na smysly velmi silně a pozitivně.

Formafatal, Josper Showroom Sabores – foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Dagmar Štěpánová
Ateliér Formafatal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 6 - Bubeneč
Ulice, číslo Charlese de Gaulla 800/3
PSČ 160 00
Suma 396 000.00
Měna CZK
Datum projektu 2015
Datum realizace 2015
Užitná plocha 50.00m2
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Josper Showroom Sabores kombinuje v rámci interiéru 2 provozy, a to obchod se španělskými delikatesami a showroom španělských grilů Josper. Josper pracuje na principu spalování speciálního přírodního dřevěného uhlí a tímto se architektka inspirovala.

Původní chladící vitrínu, která dominuje části španělských delikates, architektka ponořila do dřevěného obkladu s efektem částečně ohořelých prken. Celý prostor zahalila do temných odstínů šedi. V kontrastu k teplým tmavým tónům zvolila ledovou světle modrou pro části stěn v keramickém obkladu a pro police v industriálních regálech.

Industriální styl se propisuje jednak v použitých materiálech (roxorové tyče, jekl profily, ručně vytvořený gradient patinováním dřeva, lakované MDF police nebo antracitová epoxidová stěrka na podlaze), ale také v návrhu typů osvětlení (závěsná svítidla od firmy Zangra a klasické industriální reflektory na jekl profilech). Klient vlastní síť kamenných obchodů a e-shopů, ale v tomto prostoru se jako v prvním prolínají oba koncepty nabízeného zboží.