Do posledního detailu

Pátek, 16. Prosinec 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky atypovému řešení většiny interiérových prvků – celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků převážně z 50. let minulého století.

Formafatal, Loft Hřebenky – foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Dagmar Štěpánová
Ateliér Formafatal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 5 - Smíchov
PSČ 150 00
Datum projektu 2015
Datum realizace 2016
Užitná plocha 85.00m2
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží padesátimetrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

Architektka se k zakázce dostala relativně včas, a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel. Z hlediska celého konceptu interiéru byly všechny standardy nežádoucí.

„Je pro mě tolik nepochopitelné, proč u nás stále většina novostaveb bytových domů doslova srší nevkusem.“

Nevyhnuli jsme se drobným stavebním úpravám (rozvody elektroinstalací, úpravy velikosti stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, drobné přizdívky atd.). Prvním krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni. Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu.

Na podlahách jsou v celém prostoru industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí. Celý interiér architektka dotahovala do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu polštářů až po výběr zeleně, povlečení nebo ručníků.

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.

„Nevím proč, ale nejlépe se mi navrhují interiéry pro muže, ať už byty nebo kanceláře.“