Dům pod třešní v malé obci České Kanady

Pátek, 22. Prosinec 2017 - 0:10
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Pražská architektonická kancelář MAJO postavila v lokalitě České Kanady malý domek pro fotografa, který jej pronajímá k rekreačním účelům. Dům se nachází na pozemku v malé obci, jejíž součástí je starší chata. Budova se nachází v těsné blízkosti vzrostlého ovocného stromu - architekti proto projekt pojmenovali Dům pod třešní. Nejvýraznějším prvkem jednoduchého tradičního objemu domu je velkorysá zapuštěná terasa, kterou chání přesah střechy.

Dům pod třešní, MAJO © Michal Hurych
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér majo architekti
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Senotín
Datum projektu 2016
Datum realizace 2017
Užitná plocha 61.00m2

Jedná se o novostavbu malého rodinného domu, který bude sloužit především k individuální rekreaci. Dům stojí na v obci Senotín, v sousedství drobné rekreační chaty, která již na pozemcích stála.

Dům je orientován podélně - rovnoběžně s vrstevnicí svahu. Je umístěn v zadní části pozemku zhruba 25 metrů od obecní komunikace. Novostavba respektuje charakter a měřítko okolní zástavby. Zastavěná plocha je pouhých 44 metrů čtverečních (včetně přesahu střechy a terasy pak 62 metrů čtverečních). Má tradiční vesnickou sedlovou střechu se skládanou cementovláknitou krytinou.

Fasáda je obložena dřevem se šedobílým a přírodním nátěrem. Jednoduchý objem vesnického domu je doplněn zapuštěným zápražím – venkovní terasou pod přesahem
střechy s výhledem na zahradu a centrum obce.