Interiérový perfekcionismus

Čtvrtek, 18. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Jak jinak popsat byt, který se nachází se na prestižní pražské adrese a oplývá ušlechtilými přírodními materiály, jako je masivní dřevo nebo třeba onyx. Realizace dvou interiérových architektek se prostě povedla.

DESIGNIST, Lannova – foto © Filip Šlapal
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Ivana Šustrová, Markéta Musilová
Ateliér DESIGNIST, M2 Architekt
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 1 - Nové Město
Ulice, číslo Lannova
PSČ 110 00
Datum realizace 2009
Poznámka

Foto © Filip Šlapal

Bytová jednotka 4+kk byla předána jako dokončená, včetně dvou koupelen. Zadáním od klienta byla částečná změna dispozice, změna veškerých povrchových úprav a dokončení bytu po stránce dodání nábytku typového i atypového, obkladů, osvětlení a dekorací.

Původně dodaná podlaha v dekoru třešeň byla vyměněna za masivní dubovou olejovanou podlahu. Do vstupní chodby byl položen kámen Botticino Cremo a celý prostor chodby rozdělen onyxovou stěnou, která kryje vstup do ostatních místností. Onyx je uchycen na speciální konstrukci, která je opláštěna kamenem z obou stran a je pouze prosvícen denním světlem, které vychází ze dveří pokojů. Stejný typ kamene je použitý i do atypové knihovny v obývacím pokoji, kde kámen složený z několika segmentů vytváří ohyb knihovny.

Obývací pokoj navazuje na otevřený minimalistický kuchyňský kout v provedení šedého laku a přírodního leštěného kamene Flamenco Red.

Další použití přírodních materiálů je v koupelnách v kombinaci s obkladem sklo bronz satinato. Pro příjemný a intimnější vzhled hlavní ložnice byl použitý dýhovaný ořechový obklad za čelem postele, v ložnici hostů je stěna čalouněná alcantarou v přírodním odstínu. Nadčasový nábytek a osvětlení je zvolen od firem Ceccoti, Poliform a Walter Knoll, které jsou minimalistické, ale zároveň výrazné.