Jídlo v hlavní roli

Středa, 2. Srpen 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: autorská zpráva

Interiér restaurace Nostress nevtíravý a příjemný. Jeho autoři, under-construction architects, ostatně přiznávají, že prim by měly hrát servírované lahůdky. Celku vévodí neutrální odstíny v kombinaci s přiznanou strukturou a charakterem surových materiálů jako jsou beton, dřevo či kov. 

restaurace Nostress, under-construction architects, foto © under-construction architects
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Vladimír Vašut, Erika Vašutová
Ateliér under-construction architects
Spolupracovníci Tereza Varvařovská
Stavebník Nostress café restaurant
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Ulice, číslo V Kolkovně 9
PSČ 11000
Datum projektu 2015
Datum realizace 2016

Zadáním bylo vytvořit nový interiér zavedené restaurace v centru Prahy.

S investorem jsme se dohodli na změně fungování provozu. Proto jsme přesunuli bar z dominantního nárožního prostoru do pozice v největší místnosti rytmizované nosnými oblouky. Nárožní místnost je vstupem situovaná přímo naproti Kafkova pomníku od Jaroslava Róny a díky vtažení olivovníků v betonových květináčích propojuje exteriér s interiérem. Obnažené původní historické zdivo, stávající betonovou podlahu a světla doplňujeme neutrální stěrkou a černým plechem.

Hlavní místnosti dominuje kromě nově navrženého baru i stěna z keramických obkladů vyskládaných do prostorové mozaiky. Ta díky jemnému a barevně proměnlivému podsvícení dokáže vytvořit atmosféru pro nejrůznější příležitosti.

Interiér ovládá neutrální barevnost, která harmonicky doplňuje surové materiály betonu, kovu a dřeva. Hlavní roli v prostoru hrají servírované pochoutky, které vytváří ten pravý požitek.