Kaplan architekti navrhli nové kanceláře v industriálním designu

Čtvrtek, 8. Únor 2018 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Softwarová společnost CA Technologies si nechala navrhnout nový interiér v návaznosti na rozvoj firmy. Koncepce spočívá v rozdělení půdorysu do jednotlivých boxů, které jsou jednolitě obloženy z různých materiálů. Jednoduché místnosti doplňuje retro nábytek a industriální přiznané prvky.

Nové kanceláře CA technologies v Praze © Tomáš Dittrich
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Kaplan architekti, Horalík atelier
Stavebník White Star Real Estate s.r.o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 11
Ulice, číslo V parku 2316/12
PSČ 148 00
Datum realizace 2017
Užitná plocha 4 000.00m2

S nástupem průmyslu 4.0, se software postupně stává běžnou, každodenní komoditou, která proniká do všech oblastí lidské činnosti. Softwarové produkty jsou vyráběny v obrovských množstvích, aby pokryly raketově vzrůstající poptávku. Návrh interiéru kanceláří přední globální IT firmy, CA Technologies, proto svým industriálním designem odkazuje na tovární budovy první průmyslové revoluce, ve kterých probíhala první masová produkce zboží. Zároveň jde o reminiscenci na „garážové“ začátky firem, které jsou dnes hlavními hybateli digitálního světa.

Kaplan

Půdorysné uspořádání místností je záměrně v rozporu s obvyklým utilitárním kancelářským chodbovým schématem, které svou fádností demotivuje a také stěžuje přirozenou orientaci v prostoru. Naší koncepcí je sdružení vždy několika místností do větších celků – „boxů“, které jsou pak celé obloženy v jednom z materiálů - dřevo, cihla, kov, beton. Díky různým velikostem a vzájemnému rozposunutí pak boxy mezi sebou nevytváří klasické chodby, ale spíše volný prostor, který plynule navazuje na otevřená pracoviště. Střední část budovy je naopak v kontrastu s půdorysně jednoduchými boxy. Je výrazně tvarována a ponechána v bílé barvě, která slouží jako podklad pro sprejované grafiky. Jednotlivé materiály jsou vybrány pro svou osobitost, výraznou strukturu a industriální symboliku.

Kaplan

Kombinací originálních kusů industriálního retro nábytku a soudobých designových prvků vnášíme do interiéru záměrně mírně provokativní atmosféru s cílem narušit obvyklou strnulost korporátních kanceláří.