Když obrazy udávají tón

Pondělí, 7. Listopad 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Byt na Žižkově hýří pestrými barvami, které jsou pečlivě namíchány z malířské palety autorů obrazů, zdobících stěny interiéru. Majitelé se s architektkou ze studia29 shodli, že pestré barvy soustředí převážně do bytových doplňku, zatímco interiér bude laděn do neutrální kompozice.

studio29, Barevný byt na Žižkově – foto © archiv autorky
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Pavla Kosová
Ateliér studio29
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 3 - Žižkov
PSČ 130 00
Datum projektu 2014
Datum realizace 2015
Užitná plocha 84.00m2

Z prvního mailu klientů, mladých manželů se dvěma jezevčíky: „Koupili jsme byt v původním stavu na Žižkově. Chtěli bychom, aby nový interiér byl dynamický, praktický a vydržel nám dlouho; aby měl nádech starých časů, ale rozbitý moderními prvky. Rádi bychom byt ladili do neutrálních barev a vyřádili se na výrazně barevných doplňcích. S chutí využijeme bazarové kousky a rádi mícháme styly.“

Jednotícím prvkem bytu je neutrální kombinace dřeva spolu s bílou a šedou barvou. Ty jsou oživeny výraznými černobílými vzory (dlažba v kuchyni, vzor kohoutí stopy na textiliích) a zářivě barevnými doplňky, jejichž odstíny vychází z barevnosti obrazu nad pohovkou v obýváku, který si majitelé do svého příštího bytu koupili už dávno.

Dispozičně zůstal byt prakticky beze změny, důkladné stavební změny jsou tak ve výsledku neviditelné: kompletně nové je vytápění s kotlem nově umístěným ve skříni v obývacím pokoji, rozvody elektro, vody i kanalizace, štuky. Velká pozornost byla věnována pečlivé repasi původních prvků – oken, dveří nebo terrazza v předsíni.