Markéta Cajthamlová navrhla v západočeské vesniččce dřevěný wellness domek s pultovou střechou

Pondělí, 15. Duben 2019 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Do svažité zahrady se vzrostlými stromy v západočeské vesničce Chotětín navrhla architekta Markéta Cajthamlová drobnou dřevostavbu s mnoha pečlivě provedenými detaily. Objekt ze světlého dřeva přímo sousedí s domem investora a ukrývá v sobě soukromé wellness prostory: saunu, parní kabinu nebo vířivku. Všechny prostory se otevírají do okolní zahrady, což posiluje klidnou atmosféru domku pro relaxaci.

Soukromý wellness domek v západočeské vesničce Chotětín, Markéta Cajthamlová © Ester Havlová
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Markéta Cajthamlová, Petra Pelešková
Generální dodavatel Domesi, s. r. o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Zbiroh
Ulice, číslo Chotětín
Datum realizace 2018
Užitná plocha 66.00m2
Zastavěná plocha 85.00m2

Stavba s wellness aktivitami se nachází na pozemku investora a sousedí s jeho stávajícím rodinným domem. Podélná nízká hmota zahrnuje odpočívárnu, saunu, parní kabinu, ochlazovnu s bazénkem a sprchou, zázemí a dále venkovní prostor s vířivkou. Je zastřešena ozeleněnou pultovou střechou skloněnou dvěma směry. V celé délce stavby je navržena terasa – dřevěná paluba. Na palubu navazuje kamenné plató. Výškové usazení do sklonitého terénu je vyřešeno co možná nejnižšími opěrnými zídkami z pohledového betonu. Oplocení parcely je ponecháno částečně původní – plaňkové. Proti nežádoucím pohledům ze silnice je stavba odcloněna betonovou zdí. Snažily jsme se zachovat maximum ovocných stromů a vzrostlých bříz. 

Materiály 

Dům je dřevostavbou z pohledového dřevěného panelu, který je v interiéru bíle lazurován, fasáda a dřevěná paluba z přírodního modřínu jsou bez úpravy. Na vyrovnávací zídky a zeď oddělující pozemek od silnice byl použit pohledový beton. Podlahy kryje keramická velkoformátová dlažba a keramická mozaika šedého odstínu, kamenné plató je pak z porfyru.