Markéta Cajthamlová navrhla v západočeské vesničce dřevěný wellness domek s pultovou střechou

Úterý, 30. Duben 2019 - 0:12
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Do svažité zahrady se vzrostlými stromy v západočeské vesničce Chotětín navrhla architekta Markéta Cajthamlová drobnou dřevostavbu s mnoha pečlivě provedenými detaily. Objekt ze světlého dřeva přímo sousedí s domem investora a ukrývá v sobě soukromé wellness prostory.

Soukromý wellness domek v západočeské vesničce Chotětín, Markéta Cajthamlová © Ester Havlová
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Markéta Cajthamlová, Petra Pelešková
Generální dodavatel Domesi, s. r. o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Chotětín u Zbiroha
Datum realizace 2018
Užitná plocha 66.00m2
Zastavěná plocha 85.00m2

Stavba s wellness aktivitami se nachází na pozemku investora a sousedí s jeho stávajícím rodinným domem. Podélná nízká hmota zahrnuje odpočívárnu, saunu, parní kabinu, ochlazovnu s bazénkem a sprchou, zázemí a dále venkovní prostor s vířivkou. Je zastřešena ozeleněnou pultovou střechou skloněnou dvěma směry. V celé délce stavby je navržena terasa – dřevěná paluba. Na palubu navazuje kamenné plató. Výškové usazení do sklonitého terénu je vyřešeno co možná nejnižšími opěrnými zídkami z pohledového betonu. Oplocení parcely je ponecháno částečně původní – plaňkové. Proti nežádoucím pohledům ze silnice je stavba odcloněna betonovou zdí. Snažily jsme se zachovat maximum ovocných stromů a vzrostlých bříz. 

Materiály 

Dům je dřevostavbou z pohledového dřevěného panelu, který je v interiéru bíle lazurován, fasáda a dřevěná paluba z přírodního modřínu jsou bez úpravy. Na vyrovnávací zídky a zeď oddělující pozemek od silnice byl použit pohledový beton. Podlahy kryje keramická velkoformátová dlažba a keramická mozaika šedého odstínu, kamenné plató je pak z porfyru.