Minimalistický dům uprostřed staré industriální čtvrti

Čtvrtek, 4. Leden 2018 - 0:30
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Novostavba kanceláří ve staré industriální čtvrti Montevidea září v okolní skrumáži zašlých montovaných hal a skladišť. Vetřelec přitom zcela přirozeně navazuje na okolní stavby a dotváří koncentrovaný urbanismus místa.

Kanceláře Prinzi, Cotignola, Staricco, Tobler © Marcos Guiponi
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Andrés Cotignola, Marcelo Staricco, Carolina Tobler
Ateliér Cotignola, Staricco, Tobler
Světadíl Amerika
Země Uruguay
Město Montevideo
Suma 300 000.00
Měna USD
Datum realizace 2017
Plocha pozemku 500.00m2

Kancelářská budova funguje jako prvek, který doplňuje a strukturuje areál skladišť a průmyslových hal. Na projektu se podílela firma zbývající se importem a exportem produktů pro masozpracující průmysl, která chtěla své kanceláře přemístit blíže ke své distribuční centrále ve staré čtvrti „La Comercial“ hlavního města Uruguaye Montevideo.

Návrh se zaměřuje na artikulaci různých skladů a hal pro vytvoření operačního centra. Toho bylo dosaženo díky centrální poloze pozemku určenému kancelářím, který se nachází mezi stávajícím souborem staveb z různého období, různé velikosti a účelu. Návrh nových kanceláří částečně využívá tyto konstrukce, konkrétně pak místa, kde stávaly šatny a jídelny starého průmyslového centra.

Kvůli potrubí vedoucímu podél pozemku směrem do ulice se muselo přistoupit k vytvoření hluboké fasády, která zároveň odpovídá hlavnímu požadavku klienta: poskytnout kancelářím intimitu a dostatek přirozeného světla. Otázka umístění a napojení novostavby vzhledem ke svému okolí také představovala největší problém celého projektu.

Interiér je jednoduše členěn pomocí schodiště a dvojice vnitřních nádvoří, která propojuje a prosvětluje obě patra.