Modulární rodinný dům jako z Marsu

Čtvrtek, 20. Srpen 2015 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva, překlad: Karolína Řeháčková

Nevšední rodinný dům připomínající vesmírnou loď jak svým architektonickým výrazem, tak použitím hi-tech technologií, vyrostl před několika lety poblíž Madridu.

NOEM, The Spaceship Home - foto © NOEM
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér NOEM
Světadíl Evropa
Země Španělsko
Město Madrid
Datum projektu 2012
Datum realizace 2012
Užitná plocha 96.00m2

Rodinný dům s názvem ‚Spaceship Home‘ se zrodil z projektu pro klienta, který chtěl jednoduchý, rychle postavitelný inteligentní dům a současně si vychutnat panoramatický výhled na svůj pozemek. Klientova vášeň pro kina, domácí automatizace a dokonalý komfort dotvořily hlavní myšlenku návrhu. Futuristický a průkopnický návrh byl jeho estetickou volbou, velká terasa vyplynula z požadavků na výhled a propojení se zahradou.

Dům se skládá z dřevěných prefabrikovaných modulů, které jsou připevněny na kovovém rámu, 4 m nad úrovní terénu. Přístup do domu zajišťuje schodiště ze skutečného letadla společnosti Spanair. To bylo restaurováno a modernizováno a hrdě vítá svého majitele a podporuje ducha celého domu. Celý dům je automaticky ovládán pomocí mobilního zařízení, s jehož pomocí se při přístupu pomocí žebříkového schodiště začnou automaticky otevírat impozantní dveře s pantografickým otvorem. Designový kovový ovládací panel ala "Star Wars" centralizuje řízení domu a doplňuje tak jednoduchý a funkční interiér.

Architektonický návrh vyniká leštěným kovovým exteriérem, integrovanými zařízeními a precizními architektonickými detaily. To vše vytváří dokonalý celek v duchu vesmírné lodi, což je umocněno umístěním domu na sloupech tvořených kovovými nohami, jež spojují dům se zemí.

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.