Odlesky historie v mědeném plášti informačního centra

Středa, 13. Květen 2015 - 0:00
| Napsal:

Kontrast lesklé studené mědi a teplého dubového dřeva spolu s ostrými hranami základních hmot objektu symbolicky umocňuje odkaz na historickou událost, na niž památník odkazuje.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér K17 – Steingräber Architekten
Světadíl Evropa
Země Německo
Město Bad Gandersheim
PSČ 37581
Datum realizace 2014
Materiál

Informační pavilon "Römerschlacht am Harzhorn" v Dolním Sasku

Informační pavilon "Römerschlacht am Harzhorn", viditelný z okolních hlavních silnic, oslavuje významný archeologický objev v Dolním Sasku, který změnil vnímání římské historie v Německu.

Více než 1800 především vojenských artefaktů svědčí o nelítostné bitvě mezi Římany a Germány ve 3. století našeho letopočtu. Bojiště Harzhorn leží na okraji kopce v terénu, navazujícím na pohoří Harz.

Nový pavilon je koncipován jako dva úhlové tvary – jeden obložený rustikálním dubem, druhý zlatými šindeli ze slitin mědi – vyrůstajícími ze země jako dvě soupeřící síly, navzájem se konfrontující. Úzká cesta se mezi oba objekty nutí násilím jako ozvěna staré obchodní cesty, prořezávající se mezi přilehlými kopci. Pavilon bude hostit výstavu a je výchozím bodem pro výlety po okolí. Zlatá slitina mědi také identifikuje informační displeje v klíčových bodech bojiště.

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org