Paleta barev v interiéru

Čtvrtek, 13. Červenec 2017 - 0:30
| Napsal:

Pojmenovávání pokojů podle barev zažilo největší boom v druhé polovině osmnáctého století, proč ale na tradici růžových nebo zelených salonků nenavázat? Každý pokoj získává svou vlastní identitu, je jedinečný a má svoji individuální náplň. Té také odpovídá zvolený odstín.

Hinterhaus, Thomas Kröger Architekten, Foto: © THOMAS HEIMANN
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Thomas Kröger Architekten
Světadíl Evropa
Země Německo

Rudá předsíň je praktická už tím, že zapomenutých klíčů si v ní lze všimnout mnohem spíše. Hlavní ale je, že majitele přivítá s parádou; vstup do domu by měl být slavnostní a takovou barvou červeň rozhodně je. V mnohem střízlivějším odstínu se nese růžová jídelna, v takové místnosti si nic jiného než klid v duši a rozmazlenou pohodovou atmosféru snad ani nejde představit.

Ve vedlejší kuchyni rozhodně teplo majiteli nebude. Modrá barva je studená, což je při rozžhavené troubě a rozpálené plotýnce k nezaplacení.

Šedá knihovna si rozhodně nebere za cíl rušit pozornost při čtení. Strohá a neutrální barevnost podtrhává klidnou atmosféru. Nepřímé osvětlení, zajištěné led páskou za „římsou“, zaručuje rovnoměrné osvětlení celé místnosti rozptýleným světlem.

Architekti si také vyhráli s mozaikou, ať už s čtvercovou černobílou, nebo odvážnou a nevídanou trojúhelníkovou kombinací světle zelené a šedé.