Pařížské žehlení

Čtvrtek, 1. Září 2016 - 0:00
| Napsal:

Architekti Marie-Hélène Badia a Didier Berger, inspirováni Flatiron Building v New Yorku, navrhli neobvyklou budovu, nabízející 86 bytů a několik obchodů. Budova se nachází v rychle se měnícím prostředí severovýchodní Paříže a nabízí svým obyvatelům vynikající životní styl.

badia berger architectes, Flat Copper – foto © Takuji Shimmura
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér badia berger architectes
Světadíl Evropa
Země Francie
Město Paříž
Ulice, číslo 115 Quai de la Charente
PSČ 75019
Suma 11 370 000.00
Měna EUR
Datum realizace 2015
Užitná plocha 6 224.00m2

Budova Flat Copper signalizuje na křižovatce bulváru Macdonald, kanálu Saint-Denis a železničních tratí východního nádraží průnik systémů a cest, symbolizovaný hranami jejího tvaru a měděnou fasádou, viditelnou již z dálky.

Barva opláštění se bude v čase vyvíjet: ze zlata nové instalace přejde k tmavší žluté, vzbuzující v pozorovateli dojem drahého kovu. Fasáda využívá slitinu mědi a hliníku (hliníkový bronz), odolávající oxidaci. Velmi dlouho bude odrážet světlo a sama se také bude odrážet v kanále.

Fasády na jihovýchodě a jihozápadě se vyznačují externími přístavbami, zajišťujícími dynamickou geometrii, a sjednocenými „ozeleněním“ stěn a prostorů: květináči, umístěnými na balkonech a pnoucími se rostlinami, kolonizujícími kovové konstrukce. Kromě toho mají všechny byty výhodu výhledů do 2 až 3 směrů, do dálky podél bulváru směrem na sever, do zahrad na jih a na kanál západním směrem.

Tento kokon, vytvořený ze slitiny mědi a rostlin, nabízí obyvatelům klidné, tiché a nerušené bydlení v srdci městského prostoru.

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org