Stop černé, bílé a šedé. Luxusní hotel v Pekingu na míru mladým yuppies

Středa, 16. Srpen 2017 - 0:00
| Napsal:

Nový luxusní hotel v Pekingu cílí především na skupinu mladých yuppies, kterým hrdě prezentuje své luxusní vybavení. Architekti pro nový interiér použili více barev v tlumených tónech, které vytvářejí dynamicky působící atmosféru.

Nový hotel InterContinental Beijing Sanlitun © CCD/ Cheng Chung Design
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Joe Cheng
Ateliér CCD/ Cheng Chung Design
Světadíl Asie
Země Čína
Město Beijing
Datum realizace 2016

Čínská architektonická kancelář CCD měla v záměru vytvořit hotel, který by odpovídal životnímu stylu mladých a bohatých yuppies, kteří mají rádi extravaganci a luxus. S yuppies se zároveň obecně nejčastěji pojí neutrální barvy, jako je černá, bílá a šedá. To chtěli architekti zamítnout a sáhnout naopak po širší paletě barev v tlumených odstínech. Interiéru proto vládne jemná modř drahokamů, která vytváří futuristickou atmosféru.

Nový interiér hotelu InterContinental Beijing Sanlitun plně využívá všech prostorů stávající budovy. Nejedná se přitom o pouhý dekor povrchových materiálů, ale důraz byl kladen také na efektivní architektonické zpracování celého interiéru. CCD také porušili klasický model lobby, které v tomto případě doplnili o módní butik, který vytváří stylový prostor. Pro rozdělení prostoru lobby architekti použili doplňky ze speciálního skla a krystalu, zajišťující působivý dojem z interiéru. Kromě toho zde najdeme ještě celou stěnu porostlou živými rostlinami. Na koncept butiku v lobby navazuje také prezidentské apartmá, které je zařízeno elegantními doplňky značky Dior.