Vila co klame svým měděným tělem

Čtvrtek, 8. Říjen 2015 - 0:00
| Napsal:

Tento bytový dům v Lübecku v severním Německu, koncipovaný jako moderní vila, je příkladem projektu, ovlivněného místními restrikcemi plánování a výstavby - u domu ovlivnily polohu, proporce a dokonce i sklon střechy.

KBNK Architekten, Měděná vila, Lübeck - foto © Dorfmüller / Kröger / Klier
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér KBNK Architekten
Světadíl Evropa
Země Německo
Město Lübeck
Ulice, číslo Jürgen-Wullenwever-Str. 2b
PSČ 23566
Datum realizace 2015

Nástavba z předpatinované mědi nad základnou z plných cihel a kreativní využití prosklení zakrývá lineární plán podoby tří apartmánů, umístěných uvnitř. KBNK Architekten popisují svůj projekt.

Neotřelá interpretace okolní zástavby

Pozemek budovy JWS 2b ve čtvrti St. Gertrud, nedaleko historického centra města, nabízí skvělou polohu s výjimečným výhledem na řeku Wankenitz. Náš projekt má krychlový tvar a neotřele interpretuje okolní budovy. Šikmé sedlové střechy, jasné rozlišení mezi přízemím a prvním patrem a limitovaný výběr vysoce kvalitních materiálů podtrhuje vilový charakter budovy.

Posílení udržitelnosti

Fasády přízemí, terasa, garážový vstup (obsluhovaný vozidlovým výtahem) a zahradní stěny mají jednotně homogenní cihlový vzor. Horní dvě patra využívají lehké dřevostavby obložené mědí, posilující ekologickou udržitelnost stavby. Privátní venkovní plochy jsou jasně odlišeny od otevřených poloveřejných prostorů, jako jsou například hlavní vchod a zahrada na severu pozemku.

Budova kompletně vychází ze zásad ekologické udržitelnosti. Optimalizovaným využitím denního světla, řízeného větrání a ověřených technologií jsou emise a náklady omezeny na minimum.

Další příklady použití mědi najdete na adrese www.copperconcept.org