Zaměstnance v nových „letištních“ kancelářích vítá hologram letušky

Neděle, 23. Červenec 2017 - 21:29
| Napsal:

Příjemné a vizuálně atraktivní pracovní prostředí je v dnešní době alfou a omegou úspěšných společností, které si chtějí udržet ty nejschopnější zaměstnance. Z toho důvodu už dnes bývá spolupráce s architekty na nových kancelářích běžnou praxí. Výborným příkladem takového postupu se v poslední době stal nový kancelářský prostor společnosti Concur pojatý jako letiště, na jeho podobě se totiž podíleli samotní zaměstnanci. U vstupu je nyní dokonce vítá hologram letušky.

Kanceláře společnosti SAP © 2017 SAP SE
Fotoalbum: 

Concur, dodavatel cloudového řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů, který je součástí skupiny SAP, otevřel nové kancelářské prostory inspirované letištěm. První kanceláře svého druhu se nacházejí v moderním kancelářském prostoru Metronom Business Center v Praze. Jejich design vznikal v rámci několika workshopů, kterých se kromě architektů z kanceláře S.H.S.  účastnilo vedení společnosti i samotní zaměstnanci. Podle ředitele Vratislava Poláka se takový postup jednoznačně vyplatil a dnes má společnost k dispozici moderní a uživatelsky příjemné pracovní prostředí. „Nejdůležitější pro mě je, že naši kolegové oceňují jiný přístup a užívají si práci v nových kancelářích,“ okomentoval výsledek Vratislav Polák.

Kanceláře Concur AppPort mají na rozloze 700 metrů čtverečních kapacitu pro 65 vývojářů. Prostor je navržený jako letiště včetně osvětlené přistávací plochy, relaxačních zón s designem letadlových kabin, skladovacího letištního kontejneru pomalovaného graffiti, hangáru pro práci na hardwarových či softwarových nástrojích, kontrolní věže kapitána týmu a kódovacího depa, klidné místnosti pro vývojáře. „Účastníky letu“ vítá před vstupem do kanceláře hologram letušky.

Kanceláře jsou vybaveny stolním systémem Vitra Hack Desk, který kombinuje tradiční pracovní desky s inovativním funkčním a estetickým přístupem. Každý stůl je samostatnou jednotkou, jejíž adaptabilita a možnost nastavení výšky dovoluje vývojářům pracovat vestoje, vsedě nebo dokonce v relaxační pozici vleže. V nejnižší pozici se ze stolu díky polštářům jednoduše stane pohodlný gauč. Stoly se dají rychle složit do praktických boxů a jednoduše přestěhovat.

“Díky tomu, že jsme pro SAP navrhli celý interiér kancelářské budovy, víme, že společnost poskytuje svým zaměstnancům to nejlepší na trhu včetně nábytku a jiného vybavení, a že také trvá na udržitelnosti a nízkém dopadu na životní prostředí. Tento projekt byl jedinečný tím, že jsme neměli vůbec žádnou předlohu. Navrhli jsme první AppPort na světě a je to výsledek skvělé spolupráce,” shrnuje proces architekt Lubor Sladký.

O společnosti SAP

SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají více než 355 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992, letos slaví 25. výročí. Dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services (dříve SAP BSCE), SAP Ariba a Concur. Další informace naleznete zde.

Klíčová slova: