Brno/Barcelona | Workshop umění a architektury

Úterý, 19. Říjen 2010 - 10:00
| Napsal:
Ve dnech 11.-13.10.2010 proběhl v Brně druhý ročník mezinárodního projektu 2B2A (Brno/Barcelona/Art/Architecture), zabývající se praktickým a teoretickým propojením umění a architektury.

Letošní ročník navázal na předchozí konferenci formou studentského workshopu, doprovázeného přednáškami a konzultacemi domácích lektorů malíře Petra Kvíčaly, architektů Ivana Kolečka, Petra Pelčáka a zahraničních lektorů architektů Markuse Laubera, Alberta Estéveze a výtvarného umělce Toma Carra. Studenti španělských Universitat Internacional de Catalunya a Universitat Autonoma de Barcelona -Escola Massana, spolu s domácími studenty uměleckých oborů a architektury vytvářeli v kombinovaných skupinách návrhy vlastních architektonicko-uměleckých realizací ve veřejném prostoru města Brna. Studenti zpracovávali aktuální projekt pro Moravské náměstí, okolí Janáčkova divadla a Domu umění v Brně.

Oblast propojení umění a architektury se v současnosti stále více dostává do pozornosti umělců, architektů, teoretiků a velké části kulturní veřejnosti. Je proto důležité, že tento unikátní projekt probíhá pod záštitou Vysokého učení technického v Brně a MŠMT a je realizován jako výzkumný proces se současným selektivním vzděláváním studentů evropských uměleckých a architektonických vysokých škol a univerzit.

Výsledné projekty studentů bude možno si prohlédnout na webových stránkých projektu www.2b2a.cz.

Klíčová slova: