Novinky z frankfurtského veletrhu svítidel a osvětlení

Pondělí, 23. Duben 2018 - 0:09
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Březnový veletrh svítidel a osvětlení Light+Building se i v letošním roce nesl v duchu nejžhavějších novinek. Ve Frankfurtu představili výrobci z mnoha zemí světa to nejlepší, co mohou letos odborníkům i veřejnosti nabídnout. Nové barvy, materiály i celé kolekce z dílny Delta Light, Marset, Zafferano i Lightyears se díky tomu zařadily i do portfolia společnosti Light Works.

Zafferano, kolekce Bonnie E Clyde. Zdroj: Lightworks
Fotoalbum: 

Nová kolekce

PUNK

Neotřelá, místy trochu drsná. Taková je nová kolekce belgického výrobce Delta Light Punk. Inspirovaná ikonickou subkulturou je dokonalým receptem na originální designový doplněk. Ostny, neoddělitelně spojené s punkovou scénou, i varianty barevného provedené přímočaře odkazují na zdroj, kterým se výrobce inspiroval. Interiér ozvláštní v černé i zlaté champagne barvě a nabízí se i se speciálním hliníkovým povrchem lakovaným na černo s přebroušenými hranami Black Pure.

Nové barevné varianty

CARAVAGGIO

Neúprosně elegantní kolekce s dánskými kořeny CARAVAGGIO patří mezi designovými svítidly k oblíbeným stálicím. Jednoduchý a vysoce charakteristický tvar stínidla je jednoduše nadčasový. Přesto existuje jedna jeho charakteristika, která dává prostor inovacím. A tak do rodiny přibyly čtyři nové barevné odstíny, které umožňují kolekci ještě specifičtěji přizpůsobit konkrétnímu interiéru. Paletu barev rozšířila hedvábně bílá, vínově červená, ultramarínová modř a teplá šedá.

 

BONNIE E CLYDE

Nové barevné motivy rozšířily stávající nabídku také kolekce BONNIE E CLYDE italského výrobce Zafferano. Křehká skleněná svítidla ručně foukaná z proslulého benátského skla s charakteristickým žebrovaným reliéfem nově oblékají čtyři speciální pokovené odstíny.  V prostoru zazáří ve stříbrné, bronzové, antické zlaté a v barvě a růžového zlata.

SUPERLOOP

Nepřehlédnutelná kolekce kruhových a čtvercových svítidel SUPERLOOP od belgického výrobce Delta Light se představila už v loňském roce. Vysoce originální minimalistická kruhová svítidla se přesto zařadila mezi novinky, a to díky novým barevným variantám. Vládnout mohou interiéru ve vlámských barvách Flemish Gold a Flemish Bronze.   

Nové materiály

DISCOCÓ

V novém kabátě se po celé dekádě úspěšného působení mezi ikonami designového osvětlení předvedlo také svítidlo Discocó z kolekce španělského výrobce Marset. Pětatřicet oblých lístků nově zdobí dekor luxusní dubové dýhy, která do dramatické hry světla a stínu vnáší ještě další rozměr. Struktura dřeva lehce uzemňuje výrazně odlehčenou konstrukci a mění vyznění Discocó v interiéru. I kovová konstrukce prošla změnou materiálu a zdobí ji grafitový povrch.

 

Klíčová slova: