Europe 40 under 40 | vyhlášení vítězů

Středa, 29. Září 2010 - 2:00
| Napsal:
The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies a The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design vyhlásily vítěze ocenění mladých talentů. Porota složená ze španělských architektů ocenila 40 mladých nadějných architektů. Je ke škodě, že žádná z cen nezamíří do České republiky...

Laureáti ceny "Europe 40 under 40":

Dánsko

  • Jens Martin Skibsted, Skibsted Ideation A/S / KIBISI (Copenhagen)

Finsko

  • Kimma Lintula, Niko Sirola, Mikko Summanen, K2S Architects Ltd. (Helsinki) 
  • Nenonen Ville, 5D muotoilutoimisto Oy (Helsinki)

Francie

  • Thomas Coldefy, Coldefy & Associes Architectes Urbanistes/CAAU (Lille, Cambrai, Paris, and Hong Kong) 
  • Benoit Jallon, LAN Architecture (Paris) 
  • Cedric Petitdidier and Vincent Prioux, PPX Architects DPLG (Saint Mandé) 
  • Sébastien Servaire, R’Pure Studio (Paris)

Irsko

  • Alan Dempsey, NEX (London) 
  • Dermot Foley Landscape Architects (Dublin) 
  • David O'Shea, ODOS Architects (Dublin)

Itálie 

  • Leonardo Zuccaro Marchi Architect (Venice) 
  • Umberto Napolitano, LAN Architecture (Paris) 
  • Paolo Brescia and Tommasi Principi, OBR Open Building Research Srl. (Genova) 
  • Patrizia Pisaniello and Saverio Pisaniello, Microscape (Lucca) 
  • Annamaria Litterio, Annamaria Litterio (Rome) 
  • Rossana Atena and Marco Sardella, Aten Studio - Atena Srl. (Rome)

Německo

  • Stephan Birk and Liza Heilmeyer, Birk und Heilmeyer Architekten BDA (Stuttgart) 
  • Ralf Pasel, pasel.künzel architects and Academy of Architecture and Urban Design (Rotterdam) 
  • Frederik Künzel, pasel.künzel architects (Rotterdam) 
  • Moritz Böttche and Sören Henssler , böttcher+henssler produktdesign gbr (Berlin)

Nizozemsko

  • Joost Mulders and Chris van den Berk, Mulders vandenBerk Architects 
  • Bart Eijking and Patrick O. de Louwere, Studio Lawrence 
  • Coen Kampstra, FARO Architecten (Lisserbroek and Zulphen)

Polsko

  • Wojciech Subalski, HS99 (Koszalin) 
  • Piotr Nawara and Agnieszka Szultk, nsMoonStudio Sp. Zo.o. (Cracow)

Rakousko

  • Gabu Heindl, Gabu Heindl Architektur (Vienna) 
  • Gernot Hertl, Hertl.Architekten ZT GmbH (Steyr) 
  • Thomas Mennel and Reini Muxel, Memux (Vienna)

Slovinsko

  • Dean Lah and Milan Tomac, Enota (Lublijana)

Srbsko

  • Nikola Knezevic, Nikola Knezevic Industrial Design (Belgrade)

Španělsko

  • Laura Alvarez Architecture (Amsterdam) 
  • Ruben Alcolea and Jorge Tarrago, Alcolea + Tarrango Arquitectos (Pamplona) 
  • Olga Felip Ordis and Josep Camps, Arquitecturia (Girona) 
  • Eva Luque-Garcia, Elap Arquitectos Ingenieros SLP. (Almeria)

Švédsko

  • Mathias Tingström, Whirlpool Europe Srl. (Comerio Barese)

Švýcarsko

  • Richard Durrer and Patrik Linggi, Durrer Linggi Architekten (Zürich) 
  • Mauro Turin, Mauro Turin Architectes (Lausanne)

Turecko

  • Gonca Paşolar , EAA-EMRE Arolat Architects (Istanbul) 
  • Kerem Piker, EAA-EMRE Arolat Architects (Istanbul)

Velká Brtiánie

  • James Lowe, studio octopi (London)
  • Liz Pickard, Consarc Architects (London)
Klíčová slova: