Europe 40 under 40 | vyhlášení vítězů
The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies a The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design vyhlásily vítěze ocenění mladých talentů. Porota složená ze španělských architektů ocenila 40 mladých nadějných architektů. Je ke škodě, že žádná z cen nezamíří do České republiky...
EARCH.CZ , 29. 9. 2010
Laureáti ceny "Europe 40 under 40":
Dánsko
Jens Martin Skibsted, Skibsted Ideation A/S / KIBISI (Copenhagen)
Finsko
Kimma Lintula, Niko Sirola, Mikko Summanen, K2S Architects Ltd. (Helsinki) Nenonen Ville, 5D muotoilutoimisto Oy (Helsinki)
Francie
Thomas Coldefy, Coldefy & Associes Architectes Urbanistes/CAAU (Lille, Cambrai, Paris, and Hong Kong) Benoit Jallon, LAN Architecture (Paris) Cedric Petitdidier and Vincent Prioux, PPX Architects DPLG (Saint Mandé) Sébastien Servaire, R’Pure Studio (Paris)
Irsko
Alan Dempsey, NEX (London) Dermot Foley Landscape Architects (Dublin) David O'Shea, ODOS Architects (Dublin)
Itálie
Leonardo Zuccaro Marchi Architect (Venice) Umberto Napolitano, LAN Architecture (Paris) Paolo Brescia and Tommasi Principi, OBR Open Building Research Srl. (Genova) Patrizia Pisaniello and Saverio Pisaniello, Microscape (Lucca) Annamaria Litterio, Annamaria Litterio (Rome) Rossana Atena and Marco Sardella, Aten Studio - Atena Srl. (Rome)
Německo
Stephan Birk and Liza Heilmeyer, Birk und Heilmeyer Architekten BDA (Stuttgart) Ralf Pasel, pasel.künzel architects and Academy of Architecture and Urban Design (Rotterdam) Frederik Künzel, pasel.künzel architects (Rotterdam) Moritz Böttche and Sören Henssler , böttcher+henssler produktdesign gbr (Berlin)
Nizozemsko
Joost Mulders and Chris van den Berk, Mulders vandenBerk Architects Bart Eijking and Patrick O. de Louwere, Studio Lawrence Coen Kampstra, FARO Architecten (Lisserbroek and Zulphen)
Polsko
Wojciech Subalski, HS99 (Koszalin) Piotr Nawara and Agnieszka Szultk, nsMoonStudio Sp. Zo.o. (Cracow)
Rakousko
Gabu Heindl, Gabu Heindl Architektur (Vienna) Gernot Hertl, Hertl.Architekten ZT GmbH (Steyr) Thomas Mennel and Reini Muxel, Memux (Vienna)
Slovinsko
Dean Lah and Milan Tomac, Enota (Lublijana)
Srbsko
Nikola Knezevic, Nikola Knezevic Industrial Design (Belgrade)
Španělsko
Laura Alvarez Architecture (Amsterdam) Ruben Alcolea and Jorge Tarrago, Alcolea + Tarrango Arquitectos (Pamplona) Olga Felip Ordis and Josep Camps, Arquitecturia (Girona) Eva Luque-Garcia, Elap Arquitectos Ingenieros SLP. (Almeria)
Švédsko
Mathias Tingström, Whirlpool Europe Srl. (Comerio Barese)
Švýcarsko
Richard Durrer and Patrik Linggi, Durrer Linggi Architekten (Zürich) Mauro Turin, Mauro Turin Architectes (Lausanne)
Turecko
Gonca Paşolar , EAA-EMRE Arolat Architects (Istanbul) Kerem Piker, EAA-EMRE Arolat Architects (Istanbul)
Velká Brtiánie
James Lowe, studio octopi (London) Liz Pickard, Consarc Architects (London)