Jak vzniká kolekce Steelwood

Pátek, 2. Květen 2008 - 1:16
| Napsal:
Nová židle od Magisu (prohlédněte si další produkty zde), kterou navrhli francouzští designéři, bratři Bouroullecové (prohlédněte si jejich profil na myCode). Koncepce nové židle, je jakousi "radikální asambláží" dvou tradičních materiálů: kovu a dřeva. Proces tvarování kovových součástí židle vyždovalo poměrně složitý výzkum a přípravu forem. Finální výsledek je velmi zdařilá a nepřehlédnutelná židle v několika barevných a materiálových kombinacích.

Přečtěte si více na www.magisdesign.com, navštivte www.magisdesign.cz, kde najdete seznam tuzemských prodejců Magisu.

Prohlédněte si fotografie ze studia bratrů Bouroullecových. Aneb fotoseriál na téma, jak vzniká Steelwood kolekce.


Francouzský designér Ronan Bouroullec (* 1971) se narodil v bretonském Quimperu. Vystudoval školy École des arts appliqués et des métiers d´art pařížskou školu École des arts décoratifs. Vyučuje design na École cantonale d´art de Lausanne. Jeho mladší bratr Erwan (* 1976) absolvoval školy École Nationale d´arts Plastiques a a quimperskou školu École des Beaux-arts de Quimper. Od roku 1999 pracují společně.

Jejich práce byly vystaveny na četných kolektivních nebo autorských výstavách, jako “Ronan and Erwan Bouroullec” v londýnském Design Museu v roce 2002. V červnu 2004 proběhla autorská výstava v „Museum of Contemporary Art“ v Los Angeles, v Paříži uskutečnili výstavu Assemblages v galerii Kréo a účastnili se výstavy Design en stock, realizované fondem FNAC atd... Jejich práce jsou zastoupeny v četných sbírkách muzeí, např. Museum of Modern Art v New Yorku, “Musée National d’Art Moderne- Centre Georges Pompidou” v Paříži, v londýnském „Design Museum“, lisabonském „Design Museum“ a rotterdamském „Boijmans van Beuningen Museum“.

První publikaci o nich "Ronan et Erwan Bouroullec - Catalogue de raison" vydalo v roce 2002 „nakladatelství Editions Images Modernes / Kréo“, v roce 2003 napsali novou knihu sami: Ronan et Erwan Bouroullec (vydalo ji nakladatelství Phaidon).

Oba bratři se pravidelně zúčastňují různých workshopů na různých uměleckých školách, Ronan Bouroullec vede atelier designu na “École Cantonale d’Art de Lausanne” ve Švýcarsku.
www.bouroullec.com

Barevný svět architektury.

Klíčová slova: