Architektura /

Jakub Cigler na "Křižovatkách architektury"

Dnes Vám představujeme českého architekta Jakuba Ciglera, který vystoupí na konferenci Křižovatky architektury. Jeho dlouholetá praxe a účast na velkých a významných projektech stojí za povšimnutí.

Magdalena Deverová , 10. 9. 2010

 Název:

 Křižovatky architektury, Jakub Cigler

 Kdy:  16.9. 2010, 15:40

 Kde:  Atrium FA a FSv ČVUT, Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice

 Pořádá:  ABF a.s., EARCH, Katedra architektury FSv ČVUT

Na konferenci se můžete přihlásit ZDE

doc. Ing. arch. Jakub Cigler (*1962) – architekt (v současnosti společníkem Cigler Marani Architects a.s.), pedagog, člen Sboru expertů pro památkovou péči MHMP

"Předmětem architektury není výstavba pomníků, ale vytváření životního prostředí."

Jakub Cigler, absolvent FA ČVUT v roce 1987, se od počátku své tvorby zabývá především návrhy uplatňujícími principy high-technology. Praxi absolvoval v Londýně nejdříve ve společnosti Richard Horden Associates, poté ve studiu Future Systems u Jana Kaplického. V roce 1989 zahájil vlastní soukromou praxi v Praze založením Studia Jakub Cigler, pracoval v New Yorku na projektu RVD Gallery v Soho, součastně se v roce 1990 podílel na otevření pobočky Future Systems v Praze. Po návratu začal vyučovat na katedře architektury při VŠUP jako asistent prof. M. Rajniše. V roce 1992 se stal prorektorem a v roce 1993 docentem. V období mezi 1992 – 1997 byl společníkem v architektonické a inženýrské společnosti AIM Ltd. v Praze a pracoval na řadě architektonických a urbanistických projektů. Mezi 1997- 2001 byl jedním ze tří společníků architektonické společnosti CMC v Praze (Jakub Cigler, Vít Máslo, David Chisholm). V listopadu 2001 Jakub Cigler založil společnost Cigler Marani Architects se svým společníkem Vincentem Marani. Vedle úspěchu v zahraničí (The International Glascentrum v Haagu v Nizozemí, Museum Van Der Togt v Amstelveen v Nizozemí) Jakub Cigler proslul v Praze jako tvůrce rekonstrukcí, urbanistických projektů a budov zasazených do kontextu města (Portheimka Centre, rekonstrukce holešovického pivovaru, Sídlo Rádia Svobodná Evropa v Praze 10, chodovský The Park a žižkovský Luxemburg Plaza). Neopominutelnou skutečností je architektův zájem o řešení otázek spojených se zásahy do historické části města. Mezi nejúspěšnější projekty tohoto charakteru patří návrh na dostavbu Staroměstské radnice a rekonstrukce Václavského náměstí.

Přijďte si poslechnout Jakuba Ciglera, položit mu pár otázek a zapojit se do diskuze na konferenci Křižovatky architektury.  A podívejte se, kdo ještě vystoupí na konferenci Křižovatky architektury 2010.

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři