KOMA 2011: Soutěžní návrh #38

Pátek, 3. Únor 2012 - 1:00
| Napsal:
NÁVRH DOMOVA PRO SENIORY PRAHA STRAŠNICE SYSTÉMEM PROSTOROVÉ MODULACE

Podpořte své favority i v hlasování na Facebooku zde!


PENZION PRO DŮCHODCE S REHABILITAČNÍM-FITNESS CENTREM A KAVÁRNOU

KONCEPT

Cílem návrhu je vytvoření bytových jednotek pro seniory se zázemím pro další služby. Tyto služby nabízejí obyvatelům penzionu aktivity pro volný čas s možnosti začleněním do spol. života.

ARCHITEKTONICKE REŠENÍ

Dispozice:
Návrh respektuje stávající pěší komunikaci, která slouží jako zkratka mezi ulicemi Gutova a Průbežná a je často frekventovaná. Stezka je upravena a obohacena o veřejné služby, které navazují na blízké okolí sportovního areálu a které mohou využívat jak obyvatelé penzionu, tak lidé z okolí.

Služby:
Jedná se o rehabilitační - fitness centrum a kavárnu s prodejem čerstvého pečiva. Cílem je tak propojit soc. životy obyvatel penzionu se soc. životy lidi blízkého okolí.

Vzhled:
Objekt stavbou napodobuje charakter stávající okolní zástavby panelových domů - bytovek a nepřesahuje svou výškou okolní zástavbu. Snaží se o ladný, ale zároveň moderní vzhled předměstských staveb.

Byty:
Bytové jednotky jsou navrženy pro cílovou skupinu lidi v důchodu: jsou navrženy velmi prostorně, jsou lehce dostupné a nabízejí možnost zahrádkaření v menším měřítku. Pro tyto účely, byly do bytu navrženy zimní zahrady s funkcí skleníku, který se dá dle potřeb variabilně nastavit pomoci posuvných skel. Byty jsou o velikostech 60m2 a 9Om2

TECHNICKÉ ŘEŠENÍ

Objekt je sestaven z nízkoenergetických modulů řady KOMA-M3-ComfortLine o venkovních rozměrech d:9.2m š:4m v:3.6m. Jedná Se O budovu o 3 nadzemních patrech a podzemní garáže. Severní strana objektu je postavena na žb. Skeletu, který v přízemí slouží jako garáž.

Obvodový plášť je z montovaných int. a ext. panelů s izolační vrstvou o tl. 200mm. Fasádu tvoří konstrukce z dřevěných latí. Okenní skla a skla posuvných panelů jsou z izolačního dvojskla. Garáž je propojena s nadzemním prostorem pomoci dvou výtahů Jednotlivá patra na tyto výtahy navazují i s požárním schodištěm. Samostatný objekt má své výtahy a schodiště.

TABULKA BILANCÍ

zastavená plocha 403 m2
byty 373 m2
kavárna 70 m2
fitness/rehab. 70 m2
garáže 159 m2

Barevný svět architektury.

Klíčová slova: