Multifunkční křeslo pro seniory Lebeda | Multifunction armchair for seniors Lebeda (well-being comfort)

Pátek, 8. Říjen 2010 - 23:59
| Napsal:
Židle Lebeda, jak už napovídá sám název, nabízí pohodlné sezení a je vstřícná k potřebám starého člověka. K základní stohovatelné židli je možné si pořídit celou řadu příslušenství, výsuvnou poličku z pod sedáku, pultík, jídelní desku, držák na hole, kapsář, který se může používat jako taška přes rameno.

Židle je stohovatelná, má snímatelný a pratelný potah sedáku, což je v domovech seniorů podmínka. Každého na první pohled ale zarazí kolečko. Proč jsou kolečka na židli pro uživatele, kteří ji používají i jako oporu? Vtip je v tom, že se kolečko nedotýká země, ale je několik milimetrů nad ní. Když židle stojí, nemůže se tedy stát, že by nechtěně podjela. Kolečko se aktivuje, když se židle pomocí vrchního madla zakloní o více než 20°, což už je velký záklon, do kterého by se židle neměla dostat nechtěně. Konstrukce je z dřevěného masivu, takže má větší hmotnost, a starší člověk by mohl mít velké potíže si židli posunout, kam potřebuje. Kolečko je na židli pro to, aby si s ní méně pohyblivý člověk, opírající se jednou rukou o hůl, mohl popojet třeba k oknu. Rozhodně ale nemá suplovat kolečkové křeslo k převážení osob. 

Soutěžní návrh "Multifunkční křeslo pro seniory Lebeda | Multifunction armchair for seniors Lebeda (well-being comfort) " bojuje v soutěži "Národní cena za studentský design" o "Cenu veřejnosti" pod ID 22205110.

Hlasováním potrzujete, že souhlasíte s Podmínkami  hlasování.

<<< zpět na seznam projektů

<<< zpět na seznam projektů