Navštivte Xcomfort v továrně

Úterý, 29. Září 2009 - 12:56
| Napsal:
Nová světelná hala pro studii různých typů osvětlovacích těles a zároveň citlivě zrekonstruovaný technicistní prostor staré továrny, který rozšiřuje prezentační prostory firmy Deltalight v pražských Nuslích, se stala také novým domovem pro inteligentní systémy domovní elektroinstalace Xcomfort firmy Eaton Elektrotechnika. Zájemci o sběrnicový systém Nikobus, bezdrátový RF systém nebo jen o nový design prvků klasické elektroinstalace tak mohou přijít nově do těchto prostorů.

Dokonalost instalovaných svítidel belgického výrobce Deltalight ve spojení s výkonným systémem ovládání Nikobus můžete vyzkoušet například prostřednictvím světelných scén, které ukazují úchvatný prostor vždy v jiné náladě a nevšedním rozměru. Na obrázku 1 je vidět jak působí různé světelné zdroje od klasických žárovek, přes halogenky, zářivky a výbojky až k nejnovějším LED zdrojům při spínání a stmívání jednoduchou volbou scény například z dotykového displeje Nikobus (obrázek 2).

Na architektonicky výrazných prvcích, jako jsou například skleněné výplně původních repasovaných dveří, můžete obdivovat snadnost instalace a dokonalou funkčnost bezdrátového RF tlačítka, které lze nalepit kdekoliv a bez kabeláže (obrázek 3).

V jiné části showroomu lze vyzkoušet nová sběrnicová tlačítka Nikobus se zpětnou vazbou. Ta mohou informovat uživatele o stavu konkrétního elektrického obvodu pomocí jantarové LED, nebo poskytovat pouze orientační funkci v prostoru. Vyzkoušet si můžete dvou, čtyř, nebo až osmibodové tlačítko. Všechna tato tlačítka doplňují designové prvky prostoru v nové řadě od firmy Eaton – Intense Sterling s antracitovými středy (viz obrázek 4).

Ani bezdrátový systém RF Xcomfort zde není pouze na ukázku. Bezdrátové stmívání různých světelných zdrojů můžete zkusit v malé zasedací místnosti pod patrem kanceláří a systém zde řídí i vytápění 3 různých zón (kancelář, zasedací místnost a vlastní showroom). Teploty jednotlivých prostorů jsou snímány spolu s vlhkostí vzduchu díky jednoduše umístitelným bezdrátovým termostatům (obrázek 5). Zákazník může vidět, jak fyzicky probíhá regulace radiátorů, nebo plynových přímotopů ve výstavní hale. Celé řízení vytápění zajišťuje bezdrátový Home Manager (obrázek 6).

Na obrázku 7 jsou vidět další dva zajímavé prvky elektroinstalace Xcomfort. Nahoře se jedná o bezdrátový Room Manager s ovládáním osvětlení a regulací vytápění. Můžete zde rovněž vyzkoušet novou funkčnost tzv. Energy Managementu, kde Vám displej zobrazí spotřeby až 3 různých veličin. Konkrétně zde je měřena spotřeba osvětlení kanceláří pomocí vestavného bezdrátového měřiče elektrické energie a spotřeba zásuvky pro PC. Spotřeby energií jsou zobrazeny v denní, týdenní až ročních diagramech s hodnotou v kWh, korunách, případně v emisích CO2. Spodní část obrázku 7 ukazuje mystický prvek elektroinstalace, kterým je systém skrytých zásuvek a vypínačů pod názvem Mysterious (více na www.mysterious.be). Prstencem s bílých LED Vás navede i v absolutní tmě skryté tlačítko Mysterious, bez jakéhokoliv rámečku s možností úpravy povrchu shodně se stěnou, v níž je instalován, ať jedná o obklad, tapetu či jen malbu. Podobným způsobem je zde umístěna Mysterious zásuvka 230V. Skryté zásuvky a vypínače Mysterious dokážou tak nenápadně doplnit i ten architektonický nejnáročnější prostor.

Kdo nepřišel obdivovat možnosti inteligentních systémů Xcomfort firmy Eaton a budou ho zajímat pouze svítidla firmy Deltalight, může doplnit svůj domov alespoň o prvky klasické elektroinstalace. Jsou zde vystaveny 3 zbrusu nové řady vypínačů a zásuvek firmy Eaton. Řada Original zaujme zejména výhodnou cenou v kombinaci s nenápadným mírně zaobleným rámečkem v pěti barvách od bílé až po jemné odstíny šedé a béžové. Řada Intense s hranatým rámečkem a mírným klenutím nabízí široký rozsah cen, které začínají na plastových rámečcích černé přes stříbrnou až po skutečný kov ve velmi lesklém nebo temně tmavém chromu. Nejluxusnější a tvarově nejčistější, striktně pravoúhlý design PURE je zastoupen již jen přírodními materiály jako je hliník, chrom, nerez, bambus, speciálně upravený papír atd.

Okamžiky strávené v prostorách firmy Deltalight, ať již s inteligentními systémy Nikobus a bezdrátovým RF systémem, nebo designy Original, Intense a PURE od firmy Eaton, si můžete oživit na webech www.Xcomfot.cz a www.moeller.cz

Showroom:
Delta Light Czech s.r.o.
Vlastislavova 11
140 00 Praha 4
Tel: +420 241 740 775-6

Otvírací doba:
Po – Čt od 8:00 do 18:00 hod
Pá - od 8:00 do 16:00 hod


www.deltalight.cz
www.svitidla-deltalight.cz

 

autor: Ing. Richard Kaloč, Moeller

Barevný svět architektury.

Klíčová slova: