Nová generace spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect ničí plísně a mikroorganismy

Pondělí, 21. Květen 2012 - 2:00
| Napsal:
„Nejlepší obrana je útok“ – i tak by se dal popsat obsah nové 2. generace systému Ceresit MicroProtect tvořených cementovými spárovacími hmotami Ceresit CE 40 Aquastatic, Ceresit CE 43 Grand’Elit a sanitárního silikonu Ceresit CS 25 Sanitary.

Na rozdíl od původní receptury má totiž nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár (označení Aquastatic), ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek (z nichž na jednu má Henkel exkluzivitu) i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor.

Plísně škodí lidskému zdraví a s novými zbraněmi proti těmto vytrvalým a velmi nepříjemným agresorům přichází na trh nová generace spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect od společnosti Henkel. Čím je nová generace tak jedinečná? I když je na současném trhu spárovacích hmot poměrně dost produktů, které ochranu před plísněmi anoncují, realita je taková, že doposud šlo vždy o receptury, které se soustředily na ochranu před pronikáním vody a vlhkosti do struktury spáry. Tato ochrana před vlhkostí, která narušuje spáru a otevírá tak cestu pro tvorbu nežádoucích plísní a mikroorganizmů, je samozřejmě důležitá a je zachována i u 2. generace spárovacích hmot Ceresit MicroProtect, na efektivní boj proti uchycení a růstu plísňových kolonií však nestačí. Principy působení nové receptury od firmy Henkel objasňuje David Krčka, senior brand manager značky Ceresit: „Pokud prostředí koupelny či kuchyně poskytuje vhodné podmínky pro plísně (kterými jsou zejména vyšší teploty a vlhkost) a vodoodpudivost spárovacích hmot a silikonů nestačí na „odražení jejich útoku“, jsou v nových produktech připraveny další linie obrany. Na spory například čeká první ze tří použitých účinných biocidních látek, která aktivně brání jejich uchycení na povrchu spárovací hmoty, další dvě biocidní účinné látky pak blokují růst těch plísňových kultur, které pronikly přes první obrannou hráz. Tato unikátní kombinace protiplísňových látek je tak u spárovací hmoty Ceresit CE 40 vůbec první recepturou na trhu, která aktivně brání usazení a šíření spor a plísní. Tři úrovně obrany – schopnost odpuzovat vodu (aquastatický efekt), ochrana proti plísním a barevná stálost - stojí i za vznikem nového označení „TripleProtection“ (trojitá ochrana).“ Nové spárovací hmoty a silikony Ceresit s 2. generací receptury MicroProtect nejsou atraktivní jen aktivní ochranou zdraví a vysokou odolností. Barevnost a barevná stálost (unikátní receptura ProColor garantuje dlouhodobou barevnou stálost) je opět velkou konkurenční výhodou systému Ceresit MicroProtect.

Odolnost prověřily nejnáročnější laboratorní testy

Hned několika zátěžím najednou byly po dobu jednoho měsíce vystaveny testované vzorky s novou spárovací hmotou CE 40 Aquastatic – 2.500 sprchovacích cyklů (každý při teplotě 30°C a střídaní 5 minut sprchy a 10 minut sucha), vysoká koncentrace CO2, kombinace více plísňových kultur, vysoké množství spor s ideálními podmínkami pro jejich růst a navíc každý týden s pravidelně dávkovanou „potravou“ – takové pro plísně a spory optimální podmínky se ve skutečnosti většinou nevyskytují. Navíc Ceresit těmito podmínkami výrazně překonal běžné a vědeckou obcí všeobecně akceptované standardy pro podobné testy. Přesto inovovaná spárovací hmota s trojitou ohranou Ceresit MicroProtect obstála – a nejen v laboratořích firmy Henkel. Nové logo "Nezávisle testováno" deklaruje, že spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic byla úspěšně testována a potvrdila svoji efektivitu v boji proti houbám a plísním i v laboratořích Přírodovědecké univerzity ve Wroclawi, kde byla mezi testovanými vzorky různých výrobců hodnocena jako nejlepší!

Článek vznikl za podpory společnosti Ceresit.

 

Barevný svět architektury.

Klíčová slova: 

Diskuse: