Nový Artlantis Render v3 | rychle a jednoduše na vizualizace

Středa, 10. Únor 2010 - 8:31
| Napsal:
Artlantis je vizualizační nástroj, ideální pro rychlé a jednoduché vytváření statických obrázků vysoké kvality i animací a virtuální reality. Intuitivnost a jednoduchost používání udělaly z Artlantisu nepostradatelný renderovací pomůcku pro více než 75000 architektů a designérů z 80 zemí světa.

Doplnění komunikačních můstků pro formáty DWF, OBJ a FBX a aktualizované filtry pro DXF, DWG a 3DS dělají z Artlantisu ideální vizualizační nástroj pro uživatele většiny stavebních CAD programů jako jsou: AutoCAD Architecture, Revit Architecture, 3ds Max, VIZ, Maya, ArchiCAD, VectorWorks, SketchUp, Rhino, CINEMA 4D, LightWave, modo, Softimage|XSI, Poser, ale i mnoho dalších novinek naleznete v aktuální verzi Artlantisu Render v3..
 

Náhled v reálném čase

Artlantis vychází z originálního konceptu interaktivního náhledového okna, které se v reálném čase aktualizuje. Extrémně rychlý způsob výpočtů zahrnuje radiozitu a raytracing. 


Referenční soubor

Funkce "Použij referenční soubor" umožňuje aktualizovat a měnit model aniž by došlo ke ztrátě informací o materiálech, texturách a světlech, resp. nastavení celé scény.

Shadery
Práce se Shadery je v Atlantisu jednoduchá a rychlá - "drag&drop" z katalogu přímo na povrch ve scéně. Dialogové okno nastavení Shaderu umožňuje intuitivním způsobem detailně vyladit vzhled materiálu a výsledek ihned zkontrolovat.

Mapování textur
Uživatel může použít jakýkoli obrázek jako materiál a to prostým přetažením myší z katalogu na povrch. Pak už stačí jen nastavit jeho horizontální a vertikální opakování.

Rozšiřující CD-ROMy
Jako doplněk standardní knihovny nabízí Abvent CD-ROMy s tematicky rozdělenýmí katalogy materiálů. Možnosti nasimulovat jakýkoli materiál a povrch jsou takřka neomezené.

 


Slunce a prostředí
Artlantis 2 zásadně vylepšil vše, co se týká světla. Díky nové funkci „parametrická obloha“ jsou slunce, měsíc a hvězdy viditelné objekty osvětlující scénu. Parametricky nastavitelné mraky všech základních typů umožňují vytvořit dojem naprosto realistického prostředí. Díky schopnosti vzájemně automaticky přizpůsobovat barvu a intenzitu jednotlivých zdrojů světla, se scéna dynamicky přizpůsobuje, například při západu slunce. Tuto vlastnost lze využít i při výpočtu animace.

Světla

Díky 2D náhledům (půdorys, jakýkoli pohled) a okamžitému zobrazování výsledku je umístění světel velmi jednoduché. Možnost kopírování světel je velmi důležitá zvláště u nasvicování velkých scén (kanceláře, lofty, divadla, atd.). Reálnost scény dosažená výpočtem radiosity u nasvícení od slunce a oblohy je umocněna stejným výpočtem i pro všechna další "umělá" světla a to v rámci i velmi komplexních scén. Artlantis R dokáže nasimulovat reálnou scénu exteriéru i interiéru a to v rozsahu od rodinného domu po rozsáhlou urbanistickou studii.

 

 

Katalogy

Stejně jednoduše jako s vlastním programem se pracuje i s katalogy shaderů, objektů a obrázků. Zařazení nové položky do katalogu opět spočívá v "drag&drop" přemístění objektu. Objekty v katalozích lze řadit a seskupovat. Katalogy lze procházet "graficky", klikáním myši, nebo vyhledáváním podle zadaného jména.

Objekty & vlastnosti objektů
Objekt do scény stačí přemístit myší, jejich umístění se provede automaticky podle vlastností, např. stolní lampa bude vždy stát svisle. Naopak objekty lze taktéž ukládat ze scény do katalogu a to i včetně zdrojů světel. Ve spolupráci s VB Visual byly vyvinuty 3D rostliny, které se do scény vkládají systémem "drag&drop". Vzhled těchto objektů se navíc přizpůsobují ročnímu období. Převratnou novinkou jsou animované postavy lidí.

Bilboardy
Bilboardy jsou speciální obrázky (2D lidé, ale také např. dopravní značky atd.), které se umísťují do 3D scény systémem "drag&drop".

Rozšiřující CD-ROMy
Jako doplněk ke standardní knihovně nabízí Abvent CD-ROMy s tematicky rozdělenými katalogy objektů.Perspektivy

Možnost uložit sadu pohledů umožňuje analyzovat různé způsoby nasvícení scény či sezónní vlivy. Pro dotváření scén pracuje Artlantis s atmosferickými efekty, rozostřováním, možností odmaskovat zvolené objekty a materuály, atd.

 

Zákres do fotografie

Artlantis nabízí jednoduše použitelné nástroje pro rychlé a přesné začlenění 3D scény do fotografie.

Kolmé pohledy

Kolmé pohledy a klipy (např. záznam změny barvy pozadí v kolmém pohledu) lze nastavit v 6 směrech (kolmo na stěny krychle opsané scéně). Tyto pohledy jsou pak velmi přesvědčivým materiálem při objasňování záměrů projektu, lze je používat jako doplněk k výkresům v konkrétním měřítku.

Pohlednice

Artlantis rovněž přináší zcela novou technologie pro sdílení informací - PostCard™. Tato technologie umožňuje vytvářet alba projektů z jednoduchých JPEG obrázků, které v sobě nesou kompletní imformace o použitých Shaderech.

 

Integrovaný post procesor

Tuto v Artlantisu zcela novou schopnost představuje sada nástrojů pro vyladění a úpravu finální vizualizace. Je možné změnit kontrast, sytost či aplikovat různé filtry pro zobrazení, podobné těm, které jsou například ve Photoshopu. Každý si může vytvořit svůj vlastní styl aniž by musel pracovat s editorem rastrových obrázků.

 

 
 

Apple

 

Windows

Minimální požadavky na systém:
MacOS® X 10.4.11
Power Mac™ G5 1,8 GHz
2GB RAM
Grafická karta 128 MB OpenGL 1.4
Rozlišení: 1024 x 768
Třítlačítková myš s kolečkem
Připojení na internet
QuickTime 7.4

Minimální požadavky na systém:
Microsoft Windows™ XP SP2
PC Intel™ Pentium 4 nebo obdobný 2GHz
2 GB RAM
Grafická karta 128 MB OpenGL 1.4
Rozlišení: 1024 x 768
Třítlačítková myš s kolečkem
Připojení na internet
QuickTime® 7

Doporučená konfigurace:
MacOS® X 10.5
Macintosh Intel Core™ 2 Duo nebo multi-Cores (8 max.)
4 GB RAM
Grafická karta 256 MB OpenGL
Rozlišení: 1600 x 1200
Třítlačítková myš s kolečkem
Připojení na internet
QuickTime 7.

Doporučená konfigurace:
Microsoft Windows Vista™
PC Intel Core™ 2 Duo nebo multi-Cores (8 max.) nebo ekvivalent AMD
4 GB RAM
Grafická karta 256 MB OpenGL
Rozlišení: 1600 x 1200
Třítlačítková myš s kolečkem
Připojení na internet
QuickTime® 7.4

Výrobce: Abvent

Chcete vyzkoušet demo verzi Artlantis Renderu?  

 
Title Size Download Date
Artlantis Render 3.0 Demo verze pro OS Windows 226.0 Mb 10/06/2009
  
Title Size Download Date
Artlantis Render 3.0 Demo verze pro OS Mac 352.6 Mb 10/06/2009