PechaKucha Night Prague Volume 14

Pondělí, 14. Září 2009 - 2:00
| Napsal:

Čtrnáctá PechaKucha Night Prague proběhne 16. září 2009 od 20.20 hodin v kině Aero, Biskupcova 31, Praha 3.

Vysoupí:

Tomáš Císařovský
Vystudoval SUPŠ a AVU, kde se potkal se zárodkem své generace, se kterou pořádal nezávislé konfrontace. Často maluje v cyklech, ve kterých se někdy dotýká historie, jindy zase sociálních otázek. Občas maluje portréty těch, kdo ho zajímají, v posledních letech se také věnuje krajinám. Dopřává si tu radost, že se ničím jiným nezabývá.
www.cisarovsky.cz

Filip Černý
Citlivý impresionista s výrazovými prostředky newyorského writera. Absolvent ateliéru Jiřího Sopka na AVU, malíř milující potápění v bazénu stejně jako ponory do dějin výtvarného umění.
www.filipcerny.cz

Noro Držiak (Tobogang)
Výtvarník, animátor, režisér, absolvent Filmové školy Zlín a katedry animace pražské FAMU. Kromě autorských filmů a výtvarných návrhů k animovaným filmům se věnuje tv reklamě, znělkám (Kultura.cz, Febiofest 2004-2009, Hollywood Classic Entertainment, LFŠ Uherské Hradiště...), videoklipům (Meky Žbirka, Tatabojs, UDG, MIG21), tiskové grafice. V roce 2004 založil animační a postprodukční studio Tobogang, kde v současné době pracuje jako supervizor animace a vizualizace na celovečerním animovaném filmu Alois Nebel.
www.tobogang.com

Kakalík
Kreslit začal v dětství. Prvních několik let kreslil pouze domy z ozdobnými prapory a sanitky. Na vysokou školu se dostal tak, že pro své výtvarné práce vynalezl složku, která hrála. Dnes je státním zaměstnancem, ale zároveň má i živnostenský list. Tužku už si neohryzává, neb je elektronická.
www.kakalik.cz 

Tomáš Havlíček a Pavel Magnusek (Létající inženýři)
Létající inženýři staveb mystického materializmu, staveb asketických i nezřízeně bujarých, staveb erotických, zvířecích i rostlinných, odvážných i seriózních, staveb vystavěných i vizí na papíře - "architektury v útoku". Spolek "Létající inženýři" (havlíček-magnusek-nový-mihalčík-čech-mikulecká) byl založen počátkem roku 2005.
www.letajici-inzenyri.cz 

Jiří Macek (Křehký by Designblok Prague)
Spoluautor výstavy současného českého designu Křehký by Designblok Prague, která před dvěma lety zažila na pražském Designbloku svou premiéru a následně se objevila na řadě zásadních festivalů designu ve světě. Byla oceněna například Editors Award na ICFF v New Yorku či nominací na Grand Prix na 100% designu v Tokiu. Projekt, jehož podtitul zní Emocionální krajina českého designu, se vrací na letošní Designblok v docela nové podobě. Spoluautorkou celého konceptu Křehký je Jana Zielinski, která je zároveň s Jiřím Mackem producentkou a kurátorkou dnů designu v Praze Designblok.
www.krehky.cz

Martin Mareček
Vystudoval Katedru dokumentu pražské FAMU, na které od roku 2003 vede Dílnu I. ročníku. Byl u zrodu několika aktivit: Jednotka, Letokruh, Auto*Mat. Působí i jako hudebník a dramaturg. Mezi jeho nejznámější filmy patří Hry prachu (2001), zachycující groteskní dění okolo pražského zasedání Mezinárodního měnového fondu, a Zdroj (2005) o souvislostech těžby ropy v Ázerbájdžánu. V současnosti dokončil film věnovaný individuální mobilitě a pražskému městskému organismu Auto*Mat.
www.auto-mat.cz, www.automatfilm.cz

Věra Marešová (vgrafik)
Vystudovala VŠUP v Praze, ateliér grafický design a vizuální komunikace. Věnuje se tvorbě logotypů a corporate designu (34. LFŠ Uherske Hradiste, statutární město Brno, Ministerstvo dopravy ČR), získala Národní cenu za design 2005 a cenu za Dobrý design v soutěži Studentský design 2007. V současné době externě spolupracuje na pozici grafika s Českou televizí.
www.vgrafik.cz

 Ivan Margolius

Architekt a historik. V roce 1966 odešel do Londýna. Za sebou měl první ročník architektury na ČVUT. Jako architekt působil v několika renomovaných kancelářích (Foster and Partners, Skidmore Owings & Merrill, Yorke Rosenberg Mardall (YRM). Je autorem a spoluautorem řady knih o architektuře, automobilovém designu a české historii (Cubism in Architecture and the Applied Arts (1979), Tatra – The Legacy of Hans Ledwinka (1990), Škoda Laurin & Klement (1992), Prague – a guide to 20th century architecture (1994), Jože Plečnik – Church of the Sacred Heart (1995), Automobiles by Architects (2000), Architects + Engineers = Structures (2002), Future Systems (2002), Art + Architecture (2003), Czech Inspiration (2005), Reflections of Prague – Journeys through the 20th Century (2006).
 
Babeta Ondrová a Jan Slovák (lavmi)
Lavmi, příběh designových tapet. Zdi domů jsou tapetovány fasádami, karoserie aut jsou tapetovány maskami nových modelů, zem je tapetována městy, travou, asfaltem a řekami a rybníky, stromy kůrou. Naše svaly a kosti jsou tapetovány designovou kůží, s ražbou vrásek a rýh na dlani. A sníh! A moře! A nebe! Přes den používá různý design: blankytně modrá, šedá, slunce, mraky... Noc je vytapetovaná stylově. Hvězdami a šmouhou Mléčné dráhy. Máme silnou konkurenci!

Marek Pistora
Absolvent ateliéru písma a typografie prof. Jana Solpery na pražské VŠUP. Od roku 2001 do roku 2008 byl artdirektorem časopisu Reflex, kterému navrhl vizuální podobu. Věnuje se grafickému designu a typografii.
www.pistora.net

Josef Pleskot (AP ATELIER)
V roce 1979 absolvoval FA ČVUT v Praze. Poté pracoval až do roku 1990 v Krajském projektovém ústavu v Praze. Roku 1991 založil AP ATELIER. K jeho nejznámějším dílům patří radnice v Benešově, vila ve Vraném nad Vltavou, přírodní stezka v Jelením příkopu a průchod valem Prašného mostu v areálu Pražského hradu, kancelářská budova Palmovka - Park v Praze-Libni, úprava nábřeží řeky Loučné, obytné domy a rekonstrukce zámeckého pivovaru v Litomyšli. K posledním uskutečněným stavbám patří areál ČSOB v Praze - Radlicích nebo budova vinařství Sonberk. Je držitelem řady Grand Prix a dalších prestižních ocenění.

Atelier SAD
S – stavitelství – Tomáš Kalhous. A – architektura – Adam Jirkal. D – design – Jerry Koza. Atelier SAD založili po předchozí společné práci. Propojují stavitelství, architekturu a design do jednoho nerozlučného celku. Od první skici po hotovou realizaci. 
www.ateliersad.cz 

Tomáš Sedláček
Ekonom. Bývalý poradce prezidenta Václava Havla a ministra financí dnes působí jako hlavní makroekonomický analytik ČSOB, přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na FSV UK a na University of New York in Prague. Je členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Letos mu vyšla kniha Ekonomie dobra a zla: Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi. 

 
 
Partner PKNP v roce 2009:
 
Projekt podpořili:
BOOM TISK (www.boomtisk.cz)
Nadace české architektury (www.nca.info)
Hlavní město Praha (www.cityofprague.cz)
 
Mediální partneři projektu v roce 2009:
RADIO 1 91,9 FM (www.radio1.cz)
Reflex (www.reflex.cz)
 
Dramaturgie: Jana Kostelecká, Adam Gebrian, Jan H. Vitvar, Cyril Říha, Alan Záruba
 
Grafický design PKNP: Petr Štěpán (Studio Najbrt)
 
info [at] pechakucha.cz, www.pechakucha.cz

Barevný svět architektury.