Blíží se udílení cen Czech Grand Design 2013

Úterý, 4. Březen 2014 - 18:59
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Už tuto neděli budou uděleny Ceny Czech Grand Design za rok 2013.

Czech Grand Design 2013

Záznam přinese Česká televize na programu ČT art hned v pondělí 10. 3. ve 20:25 spolu s dokumentem Tomáše Luňáka Český design 2013.

Samotné předávání cen se ponese v duchu antického dramatu. Roman Zach jako božský Apollón, věštkyně Kassandra a bájné Orákulum přijdou s předpovědí obecného nevkusu, proti kterému budou bojovat vítězové letošního ročníku Czech Grand Design.

Hudebně večer doprovodí operní pěvkyně Jana Vébrová a Vanda Šípová a také zpěvák Dan Bárta.

Ceny vítězům předá loňská Grand designérka Lucie Koldová, hudebník Vladimir 518, Táňa Vilhelmová s Vojtou Dykem, Táňa Pauhoufová, generální ředitel České televize Petr Dvořák, Kateřina Neumannová či Karel Schwarzenberg.

Scénu s horou Olymp vytvořil Maxim Velčovský a režie večera se ujal divadelní režisér Thomas Zielinski.

Cena veřejnosti

V letošním roce nebude Cena veřejnosti udělena v rámci večera ve Stavovském divadle, ale bude jí věnován speciální prostor. Minulý týden bylo uzavřeno první kolo, které probíhalo v rámci výstavy Nominace 2013 v Národním technickém muzeu. Druhé kolo probíhá do 18.března taktéž v rámci výstavy a na stránkách www.czechgranddesign.cz.

Do finále Ceny veřejnosti se s nejvíce hlasy dostala Monika Drápalová, Martin Havel, Lucie Koldová, Jakub Polanka a Petr Šebela. Vítěz bude vyhlášen 20. března v 11 hodin na výstavě v Národním technickém muzeu.

O Cenách Czech Grand Design:

Výroční Ceny Akademie designu ČR Czech Grand Design mají za cíl každoročně upozornit veřejnost na mimořádné počiny v oblasti designu. Jsou možností ocenit a medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci široké veřejnosti se lépe orientovat na scéně českého designu.

Na slavnostním ceremoniálu ve Stavovském divadle budou vítězové vyhlašování v kategoriích Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR, Módní designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku, Objev roku – Cena Preciosy. Cena veřejnosti bude vyhlášena v rámci výstavy v Národním technickém muzeu. Akademie také vyhlásí osobnost, která vstoupí do Síně slávy a na závěr večera pak bude vyhlášen Grand designér roku – Cena ERSTE Premier. Tím se stane ten, kdo získal nejvíce hlasů napříč všemi kategoriemi. Ve Window Gallery České spořitelny navíc od 18. 1. do 5. 4. 2014 proběhne výstava Ceny Czech Grand Design - Objev roku – nominace 2013.

Klíčová slova: