Čtyři patra Tančícího domu zaplní Prague Design Week

Datum konání: 10.04.2017, 09:00 - 16.04.2017, 18:00

Středa, 22. Březen 2017 - 0:30
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Prague Design Week představí od 10. do 16. dubna 82 designérů, návrhářů, řemeslníků nebo studentů. Již čtvrtý ročník přehlídky představí tvorbu aktuální tvorbu a proces vzniku děl. Přehlídka zaujme netradičními interaktivními expozicemi s využitím moderních technologií. Pozornost bude věnována i zeleným tématům a kolekcím, které se inspirují v řemeslné výrobě. Součástí výstavy budou také přednášky, kino a workshopy.

Ilustrační foto, Prague Design Week 2017

Inovativní, interaktivní a IN

Prague Design Week i letos umožní svým návštěvníkům obdivovat jedinečné interaktivní a audiovizuální expozice. Poprvé v České republice bude v rámci PDW exkluzivně vystaven Mickeyphon, který vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a mění v rytmické hudební sekvence. Plastika ve tvaru hlavy myšáka Mickeyho, vytvořená pro společnost Disney skupinou panGenerator, zvukovou show také doplňuje vizualizacemi na svém displeji.

Název další instalace Hlas lesa předesílá, že i ekologická iniciativa značky Škoda Auto se zaměřila na audiovizuální prvky. Expozice „palouček klidu“ umožní zájemcům sestavit si dokonalou kombinaci zvuků zvířat nebo šumění lesa a potůčku. Moderní, ale přitom ručně vyráběná elektrokola z dílny novakola zastoupí technické produkty vystavené v Tančícím domě. Chybět nebudou ani expozice uměleckých objektů vytištěných na 3D tiskárně – například Jsem.studio ukáže milovníkům designu své 3D šperky a světelné objekty.

Návrat ke kořenům

Produktů a expozic inspirovaných řemeslnou výrobou či historickou tvorbou bude na přehlídce Prague Design Week hned několik. Studenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zde vystaví kolekci Redesign prezentující jejich umělecké interpretace sbírkových předmětů muzea skla v Jablonci. Druhým příkladem redesignu se stane kolekce sklenic na víno s názvem After 5pm z dílny newyorského designéra Yu Ronga.

Obdivovatelé designu si budou moci prohlédnout i ručně vyráběné dřevěné vibrátory značky Wood-U. A jelikož má udržitelný přístup dnes důležitou roli v téměř všech oblastech každodenního života, design a módu nevyjímaje, tematicky zaměřené expozice jsou připraveny i pro návštěvníky Tančícího domu. Na Prague Design Week se uvede projekt se zahraničním přesahem cementJCA!, který tvoří tašky a doplňky vyrobené z pytlů od cementu v souladu s fair trade principy. Iniciativa představuje jednu z klíčových aktivit českého studia unlimitedJCA, jež si klade za cíl zvýšení povědomí a zájmu o současný design a architekturu v západní Africe.

V rámci celotýdenního vstupného (150 Kč, respektive 100 Kč) dostane každý návštěvník zdarma i dvojjazyčný katalog sloužící jako průvodce přehlídkou.

O Prague Design Week

Hlavní myšlenkou Prague Design Week, která se zrodila už roku 2010, je ukázat design jako kreativní disciplínu, nikoliv jen finální produkt. Designéři a tvůrci v expozicích návštěvníkům akce poodhalují proces vzniku svých kolekcí či výrobků prostřednictvím fotografií, videí, prototypů, skic i ve svých dílnách reálně používaných materiálů a nástrojů. První ročník se konal v roce 2014 v Domě U Minuty, další dva ročníky (2015–2016) se uskutečnily v Kafkově domě, letošní čtvrtý bude hostit Tančící dům. Zakladatelem a organizátorem designérské přehlídky Prague Design Week je obdivovatel nápaditého designu a kreativních konceptů Ondřej Krynek.