Designblok představuje další výstavní prostory letošního již šestnáctého ročníku

Středa, 28. Květen 2014 - 10:56
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Designblok se v rámci šestnáctého ročníku představí hned v několika budovách v centru Prahy. Kromě již prvního představeného Superstudia Evropa na Václavském náměstí, bude druhé Superstudio s tématem Hra umístěno do Mikulandské a Openstudio pro designéry do středověkého domu U Minuty na Staroměstském náměstí.

Designblok 2014 - Superstudio Mikulandská
Fotoalbum: 
Designblok 2014 - Superstudio Mikulandská
Designblok 2014 - Openstudio U Minuty

Spolu s tradičním dějištěm Designblok Fashion Weeku kostelem sv.Šimona a Judy a s Art House umístěným opět v Colloredo-Mansfeldském paláci tak Designblok doslova obsadí centrum Prahy.

Openstudio U Minuty

Letos budou moci návštěvníci zavítat do jedné z mimořádných budov na pražském Staroměstském náměstí, do slavného Domu U Minuty, perly renesanční architektury, ve které bude umístěno Openstudio Designbloku. Měšťanský dům z počátku 15. století stojí na rozhraní Staroměstského náměstí a Malého rynku a zaujme především nesmírně působivou fasádou, jež je celá pokryta ozdobnými sgrafity zachycujícími výjevy z řecké mytologie i biblických a renesančních legend. Na konci 19. století zde bydlel Franz Kafka. Na Dům u Minuty navazují další dvě budovy spojené v jeden objekt, které budou rovněž využity pro Openstudio.

Openstudio Designbloku bude jako již tradičně věnováno prezentacím designérů a designérských studií v celém spektru současného designu (produktový design, módní design, design šperku, grafický design) a prezentacím školních ateliérů. Návštěvníci se mohou těšit na profilové výstavy vybraných domácích a zahraničních studií. V Openstudiu U Minuty letos diváci naleznou také pravidelnou výstavu Designblok Talent Cards vybraných talentů českého designu a výstavu nejlepších diplomantů vzniklou z prvního ročníku mezinárodní soutěže Designblok Diploma Selection. Důraz bude letos kladen zejména na představení tvůrců ze střední Evropy /Česká republika, Slovensko, Polsko, Rakousko, Německo/, které vybrala a oslovila kurátorská rada Designbloku /Jana Zielinski, Tulga Beyerle, Agnieszka Jakobson, Jiří Macek/.

Openstudio U Minuty: Staroměstské nám. 3/2, Praha 1

Superstudio Mikulandská

Kromě prémiového Superstudia v Grandhotelu Evropa bude v rámci 16. ročníku Designbloku otevřeno ještě druhé Superstudio v budově bývalé základní školy Mikulandská, která bude do budoucna sídlem technologických ateliérů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V tomto Superstudiu bude umístěna hlavní výstava odrážející téma Designbloku – dětství /fantazie, volnost, hra/. Kurátořiji nazvali jednoduše Hra a připravují ji se skupinou evropských designérů. Bude se jednat o soubor interaktivních zážitků.

Podle hlavní výstavy, umístěné v prvním patře Superstudia, bude tématicky pojata i celá budova Superstudia Mikulandská. Budou zde primárně umístěné instalace, které se budou hodit k dětství či hře, a díky svým větším prostorovým možnostem umožní toto Superstudio účastníkům velkorysejší přístup k instalacím.

Superstudio Mikulandská: Mikulandská 5/134, Praha 1

Klíčová slova: