Jan Plecháč a Henry Wielgus získali hlavní cenu Designbloku 2014

Pondělí, 13. Říjen 2014 - 13:40
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva

Hlavní cena letošního Designbloku zná své vítěze, jsou jimi jedni z nejvýraznějších současných českých designérů, Jan Plecháč a Henry Wielgus. Dvojice byla porotou ohodnocena za nejpovedenější vizuální počin na Designbloku.

Jan Plecháč a Henry Wielgus získali hlavní cenu Designbloku 2014 - zde instalace pro značku Křehký - foto © Martin Chum, zdroj: Profil Media

Jejich práce se na letošní přehlídce designu, která probíhala 7. – 12. října 2014, objevila hned několikrát. V Superstudiu Hra představili Plecháč a Wielgus instalaci pro Heineken a uvedli zde výroční kolekci k 125 letům existence značky Lee. V Superstudiu Evropa navrhli instalaci pro českou značku Křehký, kde se také objevily jejich produktové novinky a zároveň vystavili vlastní instalaci, jako součást hlavní tematické výstavy Hra. V Openstudiu v Domě U Minuty byla umístěna svítidla navržená Plecháčem a Wielgusem pro Lasvit a Arthouse v Colloredo-Mansfledském paláci ukrýval instalaci pro značku Chanel.

Hlavní cena byla vyhlášena v neděli 12. října 2014 na slavnostním galavečeru Designbloku v kostele sv. Šimona a Judy. Porota složená z šéfredaktorů českých médií, zahraničních novinářů a ředitelů Designbloku vybírala absolutního vítěze mezi všemi účastníky letošní přehlídky. Jan Plecháč a Henry Wielgus si za své vítězství odnesli hlavní cenu, zlaté polínko.