Manifesto Market zahajuje vánoční provoz

Pátek, 23. Listopad 2018 - 9:51
| Napsal:

Prostor za Masarykovým nádražím v Praze ožije vánoční atmosférou. Po třítýdenní pauze se Manifesto Market znovu otevře veřejnosti a kromě bohatého občerstvení tentokrát nabídne také trhy s výrobky českých designérů. V období od 22. Listopadu do 23. prosince bude Manifesto otevřené vždy od čtvrtka do neděle.

Manifesto Market zahajuje vánoční provoz, vizualizace prostoru. Zdroj: Manifesto Market
Fotoalbum: 

Po třítýdenní pauze se Manifesto Market na pražské Florenci znovu otevře veřejnosti. Od 22. listopadu až do 23. prosince, vždy od čtvrtka do neděle, budou moci návštěvníci zažít adventní atmosféru v alternativním pojetí.

Návrh prostoru s jednotlivými provozy umístěnými v upravených přepravních kontejnerech vznikl podle návrhu čerstvých absolventek architektury Lucie Červené a Nikoly Karabcová, v rámci proměny na „vánoční režim“ Manifesto doplnilo několik průhledných vyhřívaných stanů v podobě iglů, které umožňují ukrýt se před zimou a přitom neztrácet kontakt s děním v okolí.

Za spolukurátory adventních trhů na Manifestu si platforma reSITE, jež za oživením místa na Florenci stojí, vybrala Lemarket. Ten v průběhu celého roku pořádá po Praze podobné akce, cílené na propagaci českého designu. Vánoční Manifesto tak kromě bohaté nabídky občerstvení nabídne také možnost zakoupení originálních výrobků od 150 český umělců a designérů.

Vánočními světly zahájí Manifesto svůj zimní provoz ve čtvrtek 22. listopadu.

Klíčová slova: