Představujeme porotce České ceny za architekturu - Joe Morris

Úterý, 23. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: ČKA

Dalším velmi zkušeným porotcem ČCA je Joe Morris. Tento všestranný britský architekt má na svém kontě nejen působení v četných architektonických komisích, ale také bohatou a úspěšnou vlastní praxi či pomoc s územním plánováním v Londýně.

Joe Morris (Duggan Morris Architects), R7, Argent's King's Cross, model - foto © archiv autorů
Fotoalbum: 

Vystudoval Univerzitu of Greenwich a Bartlett School of Architecture. Praxi získal ve věhlasných architektonických kancelářích, např. Allford Hall Monaghan Morris. V roce 2004 v Londýně založili společně s architektkou Mary Duggan studio Duggan Morris Architects. Mezi jejich četné realizace patří např. plavecký bazén Alfriston School v Buckinghamshire, který získal prestižní ocenění RIBA National Award Winner 2015. Mezi neméně zdařilé realizace londýnského studia patří či Komunitní centrum Richmond, jež je jedním z 58 projektů zařazených do ceny Civic Trust Awards 2016. Mezi další vysoce ceněné práce ateliéru patří Pavilon ORTUS v Londýně obsahující vzdělávací zázemí i prostor pro výstavy, akce a designovou kavárnu. Tento projekt získal několik významných cen (např. RIBA National Awards Winner 2014, RIBA Regional Awards Winner 2014, AIA Awards Honourable Mention či Civic Trust Awards Winner 2014).

Joe Morris je současně stálým členem mnoha poradních orgánů londýnského územního plánování. Působí např. v komisích londýnských čtvrtí Southwark, Lewisham a Hackney. Své zkušenosti uplatňuje také jako porotce architektonických soutěží a ocenění (např. RIBA Awards či Manser Medal). Věnuje se i přednáškové činnosti. Působí jako hostující kritik na řadě škol architektury ve Velké Británii.