První pasivní ZUŠ v České republice se otevírá v Holicích na Pardubicku

Středa, 27. Srpen 2014 - 14:48
| Napsal:

Děti v Holicích na Pardubicku mají jeden důvod, proč najít na konci prázdnin něco pozitivního. Městu se totiž podařilo dostavět novou budovy místní ZUŠ a její dveře se školákům otevřou podle plánu 1. září. Výjimečnost novostavbě dodávají minimální energetické nároky.

První pasivní ZUŠ v České republice se otevírá v Holicích na Pardubicku
Fotoalbum: 
První pasivní ZUŠ v České republice se otevírá v Holicích na Pardubicku
První pasivní ZUŠ v České republice se otevírá v Holicích na Pardubicku

Nová budova Základní umělecké školy Karla Malicha je totiž postavena v pasivním standardu. Kromě nízkých provozních nákladů tak nabídne žákům vždy čerstvý vzduch bez nutnosti otvírání oken.

Základní umělecká škola Karla Malicha slouží pro vzdělávání v oborech hudebních, tanečních a výtvarných a pro setkávání veřejnosti při kulturních akcích, při přednáškách a konferencích. Budova má přes 2000 metrů čtverečních podlahové plochy, jedenáct odhlučněných učeben a jeden velký společenský sál a dva menší. Spolu s mateřskou školou v Praze-Slivenci a domem pro seniory v Modřicích patří mezi první veřejné budovy v energeticky pasivním standardu v České republice.

Slavnostní otevření pasivní ZUŠ v Holicích proběhne v pondělí 1. září 2014 od 13:00.

Dům se nachází na ulici Holubova 1234, v Holicích.

Autoři:

Projekt: Ing. Arch. Dalibor Borák, Ing. Arch. Helena Boráková, Dobrý dům, s.r.o.
Realizace: Ing. Milan Bakeš, Jaromír Friml, BW – Stavební holding, a.s.
Technický dozor: Ing. Libor Matoušek, Limma cz s.r.o.
Vizualizace: Ing. arch. Stanislav Šimoníček
Rozpočet: 43,0 mil. Kč

Centrum pasivního domu (CPD) je neziskovou organizací, která vznikla za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a zajištění kvality pasivních domů. Členy sdružení jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a prvků a další odborníci se zájmem o pasivní domy. Sdružení CPD tak představuje nejrozsáhlejší odbornou platformu v České republice, která aktivně podněcuje, spoluvytváří a moderuje odbornou diskusi v oblasti výstavby budov v pasivním standardu napříč expertní i laickou veřejnosti, nevyjímaje českou politickou reprezentaci.